Саакашвілі знову оголосив голодування через відсутність адекватного лікування: цілеспрямована інвалідизація

Саакашвілі знову оголосив голодування через відсутність адекватного лікування: цілеспрямована інвалідизація
Читать на русском

Своє голодування Саакашвілі назвав реакцією у відповідь на дії влади Грузії.

Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, який є громадянином України, оголосив про повторне безстрокове голодування у зв'язку з поганим лікуванням. Він упевнений, що влада Грузії цілеспрямовано намагається зробити його інвалідом.

Про це Саакашвілі заявив під час виступу у суді у понеділок, 21 лютого, пише APnews.

"Відбувається моя цілеспрямована інвалідизація. Ви (влада Грузії – ред.) хочете, щоб я так спокійно помер. Не вийде. Якщо треба буде, то я помру з високо піднятою головою", – заявив політик.

Своє голодування Саакашвілі назвав реакцією у відповідь на дії влади Грузії. Він вимагав адекватного лікування.

"Від сьогодні я оголошую безстрокове голодування. Це моя реакція на те, як режим поводиться зі мною та з нашим народом. Моя вимога — надання адекватної медичної допомоги, як цього вимагає консиліум, створений Народним захисником, та центром "Емпатія"", - підкреслив Саакашвілі.

Також на засіданні він зачитав лист лікаря з Нідерландів, який вважає, що повторне голодування може призвести до непоправних наслідків і смерті.

Крім того, Саакашвілі підкреслив, що Україна навіть у непростий для неї час не забуває про нього й українське МЗС від імені керівництва хоче його переведення в Україну з метою лікування.

Політик вимагав, щоб до нього допустили "членів ради, яка створена МОЗ України за дорученням президента Зеленського", а також голландських та американських лікарів.

"У цей непростий для України час президент Зеленський знайшов час поставити завдання створення цієї ради. Рада створена, хоча жодна з них не має до мене доступу", - додав Саакашвілі.

Пізніше на офіційній сторінці Саакашвілі у Facebook опублікували офіційну заяву про його намір розпочати повторне голодування.

Саакашвілі знову оголосив голодування через відсутність адекватного лікування: цілеспрямована інвалідизація

Нагадаємо, перше голодування Саакашвілі розпочав 1 жовтня 2021 року – після того, як повернувся до Грузії, було затримано та відправлено до колонії міста Руставі. Восьмого листопада його перевели до тюремної лікарні. А в ніч з 19 на 20 листопада політика перевезли у військовий шпиталь у місті Горі, де він і припинив голодування.

Раніше APnews повідомляв, Саакашвілі заспівав український гімн під час засідання грузинського суду.

Новини партнерів

Козак і Наришкін осоромилися на засіданні Радбезу РФ по Україні. Відео
У РФ бояться, що Україна створить свою ядерну зброю