"Саакашвілі - не орієнтується". Економіст пояснив, чому Україна зараз не здатна відмовитися від грошей МВФ

"Саакашвілі - не орієнтується". Економіст пояснив, чому Україна зараз не здатна відмовитися від грошей МВФ
Ексклюзив
Читать на русском

Без фінансування МВФ на Україну може чекати дефолт.

Михайло Саакашвілі вважає, що стан економіки України дозволяє відмовитися від співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це він сказав в ефірі ток-шоу "Право на владу".

Варто нагадати, що не так давно новопризначений глава Виконавчого комітету реформ заявляв, що має великий досвід переговорів з Міжнародним валютним фондом. І в його планах зробити так, щоб Україна отримала всю необхідну їй допомогу.

Редакція APnews поспілкувалася з економістом Андрієм Новаком, щоб дізнатися, чи дійсно економіка Україна не потребує грошових вливань від МВФ.

Економіст нам пояснив, що без фінансування МВФ на Україну може чекати дефолт.

"Якщо Михайло Саакашвілі дійсно таке сказав, то це означає, що він зовсім не орієнтується в економічній ситуації в Україні - і в цілому, і що стосується бюджетного процесу. Справа в тому, що Україна має пік боргових виплат по взятих боргах і якщо під час цього піку боргових виплат у нас не буде нових валютних вливань від МВФ, то Україна силами лише державного бюджету не зможе в повному обсязі покрити державний борг", - наголосив Новак.

За його словами, Україна може втрати фінансування Європейського Союзу та інших країн, які неодноразово допомагали. Пояснив економіст це тим, що всі вони орієнтуються на співпрацю з МВФ.

"Така ситуація у фінансовому світі називається ніяк інакше як "дефолт державного бюджету". Саме тому нам зараз дуже потрібна нова програма з МВФ. Зокрема, і для того, щоб отримувати фінансування з інших джерел – і від ЄС, і від урядів багатьох країн. Всі вони орієнтуються саме на Міжнародний валютний фонд.

Якщо у нас не буде програми з МВФ, то на цей період з Україною вже ніхто працювати не буде, і таким чином ми доведемо країну до дефолту. Співпраця з МВФ як мінімум на два чи три роки дуже важлива і буде потрібна", - заявив він.

Як повідомляв APnews, Саакашвілі підтримав ідею відмови України від траншів МВФ.

Читайте також:

Новини партнерів

Німеччина відмовила "Північному потоку-2" в імунітеті до директиви Євросоюзу
Відпустка в Україні: де і за скільки можна відпочити влітку в умовах пандемії Covid-19