"Русофобія отримує нове дихання": в МЗС Росії оцінили рік президентства Зеленського

"Русофобія отримує нове дихання": в МЗС Росії оцінили рік президентства Зеленського
Читать на русском

У Міністерстві закордонних справ України також не забарились із відповіддю

Міністерство закордонних справ Росії прокоментувало рік президентства Зеленського. Коментар досить об'ємний, а суть посилу полягає в тому, що русофобія отримує в Україні нове дихання. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу відомства.

"Слова чергового президента знову розійшлися з ділами. Корупції не стало менше, не послабився вплив олігархату на владу. Не отримують втілення обіцянки розслідувати фінансові махінації і казнокрадство Порошенка і його оточення, події на Майдані 2013-2014 рр., політичні вбивства та інші злочини колишнього режиму", - написали в МЗС Росії.

Також відзначили, що від свого попередника нинішній Президент успадкував "панічний страх перед агресивною меншістю націонал-радикалів, яка відчуває себе господарем країни і диктує владі, що і як треба робити".

Прокоментували і війну на Донбасі. За їх заявою, перші кроки нового українського лідера вселяли надію, але були потрібні тільки для того, щоб домогтися скликання в Парижі саміту «нормандського формату».

"В Україні триває боротьба з усім, що, так чи інакше, пов'язує наші народи. Не припиняється наступ на російську мову і культуру, спотворюється спільна історія, героизируется нацизм, оскверняють меморіали радянським воїнам ", - написали в прес-службі.

На їхню думку, в справі санкцій Зеленський перевершив свого попередника по креативу.

"Важко пояснити, якими міркуваннями керувалися в Києві, коли включали в санкційні списки Ермітаж і Музей імені О.С.Пушкіна", - зазначили у відомстві.

Вважають, що "київським націонал-радикалам" явно мало заборони російської мови і літератури, російських фільмів і ЗМІ. "Вони жадають більшого. Буде не дивно, якщо в кінці президентства Зеленского в Україні палитимуть книги Толстого, Чехова, Достоєвського і Гоголя", - написали в МЗС РФ.

Відповідь МЗС України

У Міністерстві закордонних справ України відреагували швидко. Написали, що така заява є "черговою спробою Росії втрутитися у внутрішні справи України, нав'язати спотворені інтерпретації реальності, розколоти українське суспільство і відвернути увагу від питання власної міжнародно-правової відповідальності за агресію проти України".

У відомстві зазначили, що справжньою причиною, яка руйнує співпрацю між двома державами, є триваюча російська військова агресія проти України. Вважають, що коментар МЗС Росії не містить навіть натяку на конструктив і ставить під сумнів налаштованість російської сторони до дипломатичного врегулювання.

"Україна займає конструктиву позицію в нормандської форматі і Мінськом процесі і прагне дипломатичним шляхом врегулювати конфлікт, вносячи відповідні ініціативи ... Очікуємо зміну Росією пропагандистської риторики і перехід до конструктивної взаємодії з метою деокупацію окремих районів Донецької та Луганської областей і Криму", - відзначили в МЗС України.

Новини партнерів

В ЄС оприлюднили нові вимоги до здійснення авіаподорожей
За добу в Україні зробили рекордну кількість тестів ПЛР, - Степанов