Розслідування вбивства Катерини Гандзюк офіційно завершили

Розслідування вбивства Катерини Гандзюк офіційно завершили
Читать на русском

Активісти обурені результатами слідства, а от адвокати підозрюваних - навпаки

В Офісі генпрокурора України заявили, що досудове розслідування у справі вбивства активістки Катерини Гандзюк завершено. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву заступника генерального прокурора Олексія Симоненка на брифінгу.

Провадження було відкрито по двом фігурантам справи - підозрюваних організатора та замовника нападу — Олексія Левіна (Москаленка) та Владислава Мангера. На брифінгу зазначили, що далі документ скерують до суду.

Активісти «Хто замовив Катю Гандзюк?» не погоджуються із завершенням розслідування і планують акцію протесту під Офісом президента.

А адвокат підозрюваного Менгера навпаки. І вказує, що “жодних доказів провини Мангера так і не з'явилося”.

“З цього моменту жодних слідчих дій проводити не можуть, ніякі нові докази не збираються”, - зазначив Дмитро Ільченко.

В Офісі генпрокурора заявили, що наразі слідством не встановлено інших осіб, яким би могли повідомити про підозру. І попросили не маніпулювати інформацією щодо завершення слідства. За словами прокурорів, наразі зібрали достатню кількість матеріалів, що дозволяє передати справу до суду. І про ніяке "злиття справи" мови не йде.

«Є багато людей, які зацікавлені у тому, щоб ця справа розслідувалася тривалий термін. Кримінально процесуальний кодекс вимагає розслідування саме у розумні строки. Тому слідчі та прокурори дійшли до висновку, що зібрано достатньо доказів», — наголосив Симоненко.

Нагадаємо, слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області.

На брифінгу розповіли, що в ході розслідування слідчі вийшли на ще два злочини: підпал і незаконна вирубка лісу та діяльність озброєної злочинної групи на Херсонщині, яка займалася залякуванням людей та пошкоджувала їхнє майно.

Раніше APnews повідомляв, що голову ДАУ з управління зоною відчуження впіймали на хабарі. Іронічність ситуації в тому, що його призначили на посаду два тижні тому.

Новини партнерів

Зеленський назвав умову і дату можливого відновлення роботи ринків
Банкрутство і злидні: Зеленський розповів, що буде з Україною без МВФ