Розмір пенсій в Україні впаде у 1,5 рази через демографічну кризу, - голова Нацкомісії

Розмір пенсій в Україні впаде у 1,5 рази через демографічну кризу, - голова Нацкомісії
Читать на русском

На думку Хромаєва, в Україні слід запроваджувати другий рівень пенсії.

Розмір пенсій в Україні до 2030 року впаде у 1,5 раза через загострення демографічної кризи. Про це APnews пише з посиланням на заяву голови Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимура Хромаєва у коментарі UBR.ua.

За словами Хромаєва, у найближчі 10 років через демографічний спад кількість найманих працівників, які сплачують єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду, буде зменшуватися, а кількість пенсіонерів - зростатиме.

"Ніхто не може гарантувати, що пенсія першого рівня (чинна виплата – ред.) через демографію не буде зменшуватись. Тому що вона залежить від того, скільки громадян, які працюють, відраховують на пенсії, на покриття витрат пенсіонерів. А кількість пенсіонерів у нас зростає, тому пенсія першого рівня буде зменшуватися", – заявив фінансист.

Який вихід із ситуації?

За словами голови НКЦПФР, наразі коефіцієнт (тобто відсоток від останньої зарплати, який можна отримувати на пенсії) заміщення становить 30%: тобто громадянину, який отримує зарплату в $ 1 тис., при виході на пенсію держава виплачує $ 300. Однак до 2030 року цей коефіцієнт знизиться на третину, до 20%.

"Тому нам необхідно впроваджувати другий рівень для того, щоб він дав можливість додати додатковий ресурс для пенсіонерів. На пенсії люди вже з 2030 року отримуватимуть не $300, а $200 і плюс ті $200, що накопичили, і всього разом виходить $400. Зараз пенсія одна – $300, а буде два рази по $200", – підсумував Хромаєв.

Варто зазначити, що друга пенсія у кожного буде залежати від розміру заробітної плати та терміну її накопичення.

Як повідомляв APnews раніше, ексміністр назвав умову, за якої пенсії в Україні можуть зрости.

Читайте також:

Новини партнерів

Колючий дріт і пінопласт замість ліжка: як на Донбасі утримують українських в'язнів - фото
Мін'юст заробив понад 2000000 грн на комфортних камерах в СІЗО, - заява