Розмінування України може тривати 5-10 років – ДСНС

Розмінування України може тривати 5-10 років – ДСНС
Читать на русском

Одним із головних негативних наслідків вторгнення на територію України російських військ стало масштабне забруднення територій та населених пунктів вибухонебезпечними предметами, зокрема застосування яких заборонено міжнародними конвенціями.

Виходячи з міжнародного досвіду, розмінування українських територій може тривати від 5 до 10 років.
Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ сказав начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС Олег Бондар.

"Виходячи з міжнародного досвіду, розмінування може зайняти від 5 до 10 років!", - зазначив Бондар.

Війська РФ застосовують дистанційні системи мінування, цинічно встановлюють некеровані мінні загородження біля населених пунктів і залишають по собі велику кількість особливо небезпечних спеціально встановлених вибухових пристроїв, які становлять смертельну небезпеку та загрозу для мирного населення.

"Ці міни та боєприпаси виявлялися на територіях Київської, Чернігівської, Харківської, Сумської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької та Луганської областей. Загальна кількість різноманітних мін, касетних елементів та спеціально встановлених вибухових пристроїв становить близько 10% усіх виявлених та знешкоджених вибухонебезпечних предметів" , - додав він.

Новини партнерів

Україна відновила контроль на ділянці кордону 1200 км
Окупанти масово вимагають у командування засекретити їхню участь у вторгненні в Україну, - ГУР