ДБР назвав винних у вбивчих пожежах в Луганській області

ДБР назвав винних у вбивчих пожежах в Луганській області
Читать на русском

Керівництву ДСНС загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Державне бюро розслідувань встановило, що однією із головних причин масштабних пожеж у Луганській області є системне розкрадання палива керівництвом ГУ ДСНС, внаслідок чого рятувальники не могли вчасно приїхати на місце пожежі.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу ДБР.

"У рамках розслідування кримінального провадження щодо масштабних пожеж, які відбулися на території Луганської області у липні та вересні-жовтні 2020 року, слідчими ДБР встановлено нові причини, які могли призвести до надзвичайної ситуації на території області. 17 листопада слідчі ДБР спільно з прокурорами Луганської обласної прокуратури провели санкціоновані обшуки у ГУ ДСНС України у Луганській області та інших структурних підрозділах ДСНС регіону. Також проведені допити службових осіб вказаного головного управління ДСНС", - йдеться у повідомленні.

За даними ДБР, під час проведених обшуків виявлено та вилучено ймовірні знаряддя злочину, а також документи та інші предмети, що мають доказове значення для кримінального провадження.

"Слідчі ТУ ДБР місті Краматорську встановили, що однією головних причин масштабних пожеж на території Луганської області у вказаний період було системне розкрадання палива під керівництвом ГУ ДСНС у Луганській області. Майже у кожному структурному підрозділі вказаного управління за вказівки керівництва були придбані спеціальні технічні засоби – прилади для корекції одометрів автомобілів", - розповіли у Бюро.

Зазначається, що саме з їх допомогою систематично проводились маніпуляції з пробігом спецтехніки, за допомогою яких завищували реальний пробіг автомобілів, а паливо розкрадали.

"Таким чином, в управлінні ДСНС не було сформовано належний резерв паливно-мастильних матеріалів, спеціалізована техніка для гасіння пожеж під час виникнення масових пожеж на території області не змогла вчасно виїхати на місця пожежі, що не дало можливості їх оперативної локалізації", - наголосили в ДБР.

Злочинні дії керівництва ДСНС призвели до загибелі людей, знищення споруд, будинків та лісових масивів.

Наразі слідство вивчає обставини організації та діяльності Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також координації дій сил, залучених до гасіння пожеж.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за фактом службової недбалості, що призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України).

Керівництву ДСНС загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Раніше APnews повідомляв, як виглядають села Луганської області після "вогняного пекла".

Британка народила двійню в комі від COVID-19
ЄС прийме нові санкції проти Білорусі

Новини партнерів