«Розізлить Путіна»: у ФРН планують націоналізувати частину "Північного потоку 2"

«Розізлить Путіна»: у ФРН планують націоналізувати частину "Північного потоку 2"
Читать на русском

Розглядається можливість експропріації тієї частини трубопровідної системи, яка знаходиться на території Німеччини, та відсікання її від решти трубопроводу.

Міністерство фінансів ФРН планує націоналізувати прокладену територією країни частину "Північного потоку 2". Про це повідомили у Spiegel.

Газова криза у відносинах із Росією загрожує загостритися. За інформацією Spiegel, уряд Німеччини опрацьовує модель, яка, ймовірно, розсердить Володимира Путіна.

«Досі це був лише жахливий сценарій: президент Росії Володимир Путін перекриває кран подачі газу до Німеччини та занурює її економіку у рецесію. Але з минулого тижня цей страх перетворився на реальність. Основним транспортним трубопроводом "Північний потік 1" надходить лише 40 відсотків від звичайного обсягу газу», - зазначили у виданні.

Уряд Німеччини розглядає досить нетрадиційні способи отримання заміщаючих джерел газу з Росії. Вона купує скраплений газ скрізь, де може його дістати, і виділила на ці цілі в бюджеті 15 мільярдів євро. Проблема: якимось чином охолоджений газ має потрапити до ґрат. Два заплановані термінали зрідженого газу у Вільгельмсхафені та Брунсбюттелі не будуть збудовані так швидко.

«Припускається, що одного прекрасного дня туди зможуть причалити чотири спеціальні судна, щоб перетворити скраплений природний газ зі США чи Близького Сходу знову на газ і подати його на трубопроводи. Але у довгостроковій перспективі цього буде замало. Необхідно більше терміналів, особливо один у Балтійському морі, щоб краще постачати східну і особливо південну Німеччину, включаючи Баварію. Досі ці регіони були безпосередньо підключені до трубопроводів із імперії Путіна», - написали у Spiegel.

За інформацією видання, Федеральне міністерство економіки розглядає делікатний план. Це стосується газопроводу "Північний потік-2", проекту, процес затвердження якого було зупинено після вторгнення Путіна до України. Протяжність трубопроводів становить понад 1000 кілометрів дном Балтійського моря. В даний час уряд Німеччини розглядає можливість експропріації тієї частини трубопровідної системи, яка знаходиться на території Німеччини, та відсікання її від решти трубопроводу. Потім труби, що ведуть із суші в море, можна було б приєднати до мобільного терміналу ЗПГ.

Новини партнерів

Проводжаємо перший літній місяць: погода на вихідні 25–26 червня
Україна придбає у Німеччини 10 систем ППО IRIS-T, щоб збивати бойові літаки РФ