"Розгрібати" рішення КСУ і блокування виборів НАЗК повинен Кабмін - адвокат

"Розгрібати" рішення КСУ і блокування виборів НАЗК повинен Кабмін - адвокат
Читать на русском

За словами адвоката, проблема нашої держави не в поганій Конституції і законах, а в тому, що вони повально порушуються і не виконуються

НАЗК повідомило, що КСУ, закривши доступ до держреєстру, заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Пояснили це тим, що через неможливість перевірити декларації чиновників, ті не зможуть приступити до виконання обов'язків.

Однак насправді реалізацію результатів місцевих виборів заблокувало не вирішення Конституційного суду, а невиконання владою законів. Про це APnews заявив адвокат Олег Шрам.

Він пояснив, що після рішення визнати закон (або його частину) неконституційним, це рішення повинні виконати, а після - привести нормативно-правові акти "в порядок" - у відповідність з Основним Законом України з урахуванням рішення КСУ.

Чому схема дій саме така?

Так, в ст. 8 Основного Закону України встановлено, що Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

А в ст. 6 Конституції зазначено, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України

При цьому єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України, а Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади.

А Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність Конституції України законів України та в передбачених Конституцією випадках інших актів.

У свою чергу, НАЗК є центральним органом виконавчої влади.

"Якщо якийсь Закон або його частину визнано неконституційними (як це сталося з реєстром електронних декларацій - їх визнали неконституційними - ред.), то парламент, уряд та інші органи виконавчої влади зобов'язані в першу чергу виконати таке рішення, а, по-друге , в межах компетенції привести нормативно-правові акти у відповідність з Основним Законом України з урахуванням рішення КСУ", - сказав адвокат.

Пояснив, що порядок проведення спеціальної перевірки кандидатів встановлюється Кабміном (ст. 57 ЗУ «Про протидію корупції). Тому Кабмін зараз повинен внести зміни до цього Порядку і привести його у відповідність до Конституції і рішенню КСУ.

"Точно такий же обов'язок щодо приведення законодавства і підзаконних нормативних актів відповідно до Конституції покладено і на Верховну Раду, і на НАЗК і на інші органи державної влади. Такий Закон", - сказав адвокат.

І підкреслив, що "проблема нашої держави не в поганій Конституції і законах, а в тому, що вони повально порушуються і не виконуються".

APnews також писав, що у НАЗК вже заявляли, що судді КСУ прийняли рішення в "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах.

Новини партнерів

У Білорусі розповіли про заборону в'їзду українцям: кого впустять до країни
Кабмін дозволить поліції штрафувати водіїв євроблях: узгоджена постанова