"Розчаровані": МЗС Угорщини вимагає від України повернути держуправління мовами нацменшин

"Розчаровані": МЗС Угорщини вимагає від України повернути держуправління мовами нацменшин
Читать на русском

Глава МЗС наголосив на необхідності відновлення такого права для угорців в Україні.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що необхідно дозволити представникам угорської меншини використовувати свою мову у всіх сферах, включаючи державне управління.

Про це міністр закордонних справ Угорщини двічі наголосив під час дебатів у ПАРЄ, передає APnews.

Так, міністр наголосив, що для Угорщини питання прав меншин лишається ключовим і що в державах-членах РЄ "мають бути надані гарантії для використання мови меншин в освіті, культурі та державному управлінні".

Варто зазначити, що Сіярто найближчі шість місяців виконуватиме функцію очільника Ради Європи.

У першій частині свого вступного слова він не згадав жодної з держав, однак, відповідаючи на запитання від свого однопартійця, угорського депутата Барни Зігмонда, Сійярто підкреслив, що його претензії стосуються саме умов угорців, які живуть в Україні. Глава МЗС наголосив на необхідності відновлення такого права для угорців.

"Звичайно, ми були розчаровані, коли побачили, що після підтримки нами європейських прагнень України парламент ухвалив рішення проти прав меншин у сферах освіти, медіа та державного управління... Зараз ми просимо Україну повернутися до ситуації, яка була. Ми не просимо про додаткові права, ми просимо повернути те, що вже мало місце, повернути те, що угорська меншина вже мала", - заявив Сіярто.

Глава МЗС Угорщини наголосив, що Україна може відновити дію законодавства різними шляхами.

"Не наше питання говорити, що конкретно має бути зроблене, але ми просимо проконсультуватися з представниками меншин і діяти так, як вони просять. Меншини мають підтвердити, що отримали назад те, що колись мали", - заявив він.

Як повідомляв APnews, на Закарпатті анулювали всі рішення про функціонування мов нацменшин.

Новини партнерів

"Дельта"-штам COVID потрапив у 92 країни світу, темпи поширення лякають - ВООЗ
Найбільша в історії країни: в Молдові вилучили двухсоткілограмову партію героїну