"Розбір польотів" на Кабміні: Шмигаль і Аваков дорікнули главі МОЗ через відсутність премій лікарям

"Розбір польотів" на Кабміні: Шмигаль і Аваков дорікнули главі МОЗ через відсутність премій лікарям
Читать на русском

Уряд вимагає від міністра МОЗ Максима Степанова більшої відповідальності.

У більшості регіонів медпрацівники, які знаходяться "на передовій" у боротьбі з коронавірусом, отримали зарплату за березень з урахуванням надбавки в 300% у повному обсязі, проте багато медиків по всій країні ще не отримали обіцяні премії.

Натомість, уряд вимагає від міністра МОЗ Максима Степанова більшої відповідальності, а МВС, в свою чергу, нагадує і про кримінальну відповідальність.

Про це повідомляє APnews з посиланням на засідання Кабміну у середу, 13 травня.

Під час засідання уряду, очільник МОЗ Степанов, звітуючи перед прем’єром Денисом Шмигалем повідомив, що у 18 областях заробітна плата за березень лікарям виплачена із 300% надбавками, у 6 областях ще триває аналіз, до кінця дня 13 травня Степанов чекає відповідні рішення за підписом голів ОДА по кожній медустанові. Він запевнив, що уряд зробив усе можливе.

В свою чергу, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, звертаючись до Степанова, висловив прохання забезпечити виплати кожному медику, враховуючи такі складні умови.

Денис Шмигаль: "У мене прохання, все таки… властиві функції , не властиві… Ви як міністр - відповідальні за галузь і маєте забезпечити виплати кожному медику. Ми з вами маємо забезпечити результат".

Максим Степанов: "Я не відмовляюсь від цих речей, я це роблю , але…"

Денис Шмигаль (перебиває): "Давайте без "але". Несем за це відповідальність. Треба буде кадрові рішення приймати, - давайте їх приймати - для тих, хто не виконує. Але на контролі воно має стояти. Особисто у вас".

Максим Степанов: "Більше на контролі ніж у мене, воно не стоїть ні в кого. Я кожного дня з ними спілкуюсь".

Потім в розмову втрутився глава МВС Арсен Аваков:

"В розрізі того, що ви сказали… Максим Володимирович, діюче законодавство передбачає: якщо є невиплати заробітної платні чи затримка, - це кримінальна відповідальність. Тому я чекаю висновків, які вам доручив пан прем’єр-міністр".

Як повідомляв APnews, в уряді розповіли, на що пішли 65 мільярдів гривень з Фонду боротьби з коронавірусом.

Новини партнерів

Кабмін дозволив таксі їздити смугами руху для громадського транспорту
Голова Одеської ОДА відмовився відповідати на питання журналістів про закупівлю "швидких" і викликав Нацгвардію