Росія випробувала протисупутникову зброю, створивши загрозу для МКС

Росія випробувала протисупутникову зброю, створивши загрозу для МКС
Читать на русском

Росіяни випробували зброю, збивши старий радянський супутник.

Російські військові зазнали протисупутникової зброї, збивши на орбіті радянський супутник. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву Міноборони РФ, яку наводить "Інтерфакс".

Інформація, що росіяни знищили супутник, з'явилася напередодні. Йдеться про об'єкт "Космос-1408" - радянський супутник "Целіна-Д". Ці дані підтвердили і в Держдепі США, зазначивши, що в результаті вибуху утворилося близько півтори тисячі уламків, які становлять загрозу для Міжнародної космічної станції.

Загрозу для МКС підтверджує і те, що після вибуху на станції тричі звучала тривога щодо небезпечного зближення з полем космічного сміття. Зазвичай подібні оповіщення трапляються значно рідше. Сьогодні ж росіяни підтвердили, що збили "Целіну-Д", але запевнили, що уламки не несли загрози для Міжнародної космічної станції.

Таким чином, цей інцидент став четвертим випадком знищення супутника ракетою в XXI столітті. У 2007 році перший такий експеримент провели в Китаї, а роком пізніше його повторили в США, збивши несправний розвідувальний супутник USA-193. Нарешті, у 2019 році третій такий тест провела Індія.

Раніше APnews повідомляв, що перша ракета українсько-американської компанії Firefly Aerospace вибухнула через "аномалію". Компанія успішно запустила свою першу ракету, але незабаром вибухнула.

Новини партнерів

Члени Нацради з ТБ на чолі з Герасим'юк заробили по півмільйона гривень з початку року
Розумков розкритикував ініціативу Зеленського виплачувати вакцинованим українцям по 1000 гривень: соромно, якщо чесно