Росія вимагає гарантій, що Україна ніколи не стане членом НАТО: стали відомі деталі переговорів у Женеві

Росія вимагає гарантій, що Україна ніколи не стане членом НАТО: стали відомі деталі переговорів у Женеві
Читать на русском

Сторони дають досить різносторонні заяви

Стали відомі перші деталі 8-годинних переговорів РФ і США щодо "гарантій безпеки", які пройшли у Женеві. Зокрема, у Росії вже заявили, що жодних підстав для нападу на Україну немає.

Про це APnews пише з посиланням на заяву заступника міністра МЗС РФ Сергія Рябкова на прес-конференції.

За його словами, усі заходи по підготовки військ йдуть у межах території Росії.

При цьому Рябков розповів, що переговори були "складними, глибокими та конкретними", і сторони "не намагалися обходити складні кути".

Так, Росія вкотре озвучила свою вимогу щодо НАТО - відмовитись від освоєння держав, які увійшли в Альянс після 1997 року. Фактично у РФ вимагають “залізобетонних” гарантій, що Україна та Грузія ніколи не стануть членами НАТО.

У відповідь на це в Держдепі США вже заявили, що "не дозволять нікому закрити двері НАТО для будь-якої країни".

При цьому у Держдепі Америки також підкреслили, що зацікавлені в переговорах з РФ щодо стратегічної та тактичної зброї, ракет у Європі, транспарентності, масштабів військових навчань.

Крім того, Рябков повідомив, що спроби США та НАТО шантажувати та залякувати Росію “неприйнятні”, і результату вони не дадуть.

У результаті заступник держсекретаря США Шерман резюмував, що США і РФ поки що не готові до обговорення конкретних домовленостей у сфері безпеки. За його словами, наразі сторони "намагаються краще один одного зрозуміти". Але у РФ при цьому закликали США до максимальної відповідальності, додавши, що "не можна недооцінювати ризики воєнної конфронтації".

Як раніше писав APnews, Росія пригрозила, що "вживе заходів", якщо США і НАТО не нададуть їй "гарантії безпеки" щодо нерозширення Альянсу, зокрема на схід, за рахунок України.

Новини партнерів

Росія на переговорах зі США у Женеві заявила, що "намірів нападати на Україну немає"
Пілота в розбитому літаку мало не збив поїзд (Відео)