Росія повинна взяти повну відповідальність за виконання Мінських угод, - Рада ЄС

Росія повинна взяти повну відповідальність за виконання Мінських угод, - Рада ЄС
Читать на русском

Вони закликали розробити "конкретні варіанти, включаючи умови та важелі впливу, для подальшої співпраці з РФ”

Лідери ЄС зажадали від Росії взяти повну відповідальність за виконання Мінських угод, щоб припинити конфлікт на сході України, а також пригрозили новими економічними санкціями, якщо Москва продовжуватиме "зловмисну, незаконну і підривну діяльність".

Про це повідомляє APnews з посиланням на Politico.

Після зустрічі 27 глав держав і урядів Європейського Союзу були прийняті жорсткі висновки щодо РФ. Так, раніше президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель запропонували провести спільний саміт між країнами ЄС і Росією, проте більшість європейських лідерів відразу ж відкинули цю ідею.

За інформацією ЗМІ, Рада ЄС сфокусувала свою увагу на встановленні очікувань і нових вимог до Кремля, що стане передумовою для нової дипломатичної взаємодії. Він також пригрозив Російської Федерації новими економічними санкціями, якщо Москва продовжуватиме "зловмисну, незаконну і підривну діяльність".

"Європейська рада очікує, що російське керівництво продемонструє більш конструктивну участь та політичну прихильність і припинить дії проти ЄС і третіх країн", - заявили лідери.

Рада зажадала, щоб Росія "повністю взяла на себе відповідальність" за забезпечення виконання Мінських угод для врегулювання конфлікту на Донбасі. Також лідери знову заявили про свою підтримку залучення до відповідальності за знищення малайзійського боїнга MH17, який був збитий у 2014 році над східними землями України російською ракетою.

Лідери ЄС закликали Європейську комісію і главу зовнішньої політики ЄС розробити "конкретні варіанти, включаючи умови та важелі впливу, для подальшої співпраці з Росією” в різних областях політики.

"Рада Європи вивчить формати та умови діалогу з Росією", - підсумували вони.

Раніше APnews також повідомляв, лідери ЄС відхилили заклик Німеччини та Франції провести прямі офіційні переговори з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Новини партнерів

Проти мера Рівного, який хотів "запакувати і вивезти ромів", відкрили кримінальну справу
Спека відійде: рятувальники попередили українців про небезпечні грози та шквальний вітер