Росія хоче роз'єднати ЄС, використовуючи газову та міграційну кризи, нарощування військ біля України - прем'єр-міністр Польщі

Росія хоче роз'єднати ЄС, використовуючи газову та міграційну кризи, нарощування військ біля України - прем'єр-міністр Польщі
Читать на русском

На його думку, російські пропагандисти намагалися чинити величезний тиск на Європейський Союз для його розпаду

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкий закликав НАТО усвідомити, що Росія та її союзники хочуть змінити геополітичну систему та роз'єднати ЄС, використовуючи нарощування військ біля України, газову та міграційну кризи. Він не виключає, що незабаром може погіршитись ситуація в Україні та на кордонах ЄС, якщо альянс не почне діяти.

Про це він заявив в інтерв'ю ВВС, передає APnews.

Польський прем'єр-міністр вважає, що союзники його країни щодо НАТО мають “провести паралель між всіма фактами” та усвідомити спроби Росії дестабілізувати регіон.

За його словами, нещодавні події показали, що Кремль та його союзники, мабуть, маючи на увазі Білорусь, хочуть змінити геополітичну систему та роз'єднати ЄС, використовуючи як зброю різке збільшення цін на газ, міграційну кризу на польсько-білоруському кордоні та нарощування військ біля України.

Але Матеуш Моравецький переконаний, що ще не пізно діяти:

“Погіршення ситуації може статися протягом кількох місяців. Може статися щось погане, наприклад, в Україні, або може виникнути ще одна величезна міграційна проблема для всієї Європи”, - сказав він напередодні зустрічі міністрів НАТО, яка має відбутися у вівторок, 30 листопада.

На думку прем'єр-міністра Польщі, безпосереднім винуватцем прикордонної кризи був президент Білорусі Олександр Лукашенко, а його спонсор та керівник був у Кремлі, маючи на увазі президента Росії Володимира Путіна.

"Всі шматочки пазла разом дають не дуже хорошу картину", - підсумував Моравецький.

Матеуш Моравецький також прокоментував чутки про вихід Польщі з ЄС, назвавши їх перебільшеними. Він заперечував твердження, що його уряд порушує закони ЄС щодо поводження з мігрантами, обмежень на аборти та судових реформ, і назвав Польщу країною-членом “здорового глузду”.

На його думку, російські пропагандисти намагалися чинити величезний тиск на Європейський Союз, щоб він розпався та роз'єднав усі країни.

Раніше APnews також повідомляв, генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на Росію чекають наслідки, і альянс “боротиметься” проти неї економічними, фінансовими та дипломатичними методами, якщо РФ знову застосує військову силу проти України.

Новини партнерів

Корнієнко: Є інформація, що 1 грудня до Києва за гроші будуть підвозити людей для "держперевороту"
Нардеп Соха заявив про вихід з фракції "Слуга народу"