Російська пропаганда чи особистий інтерес: чому Ткаченко хоче посилити контроль в інтернеті в період карантину

Російська пропаганда чи особистий інтерес: чому Ткаченко хоче посилити контроль в інтернеті в період карантину
Ексклюзив
Читать на русском

За словами експерта, складається враження, що Ткаченко так активно почав боротися з піратством, тому що лобіює свої інтереси та інтереси своєї родини

Народний депутат партії "Слуга народу" Олександр Ткаченко закликав силовиків зайнятися на карантині стрімінговими сервісами. Про це APnews повідомляє з посиланням на пост народного депутата в Facebook.

Ткаченко аргументував свою заяву тим, що в період карантину посилюється увага українців до піратських ресурсів, в тому числі до російських каналів, де з високою вірогідністю імовірна пропаганда. "Якщо ми пустимо це питання на самоплив, експансія північного сусіда отримає новий потужний поштовх", - написав він і зазначив, що сьогодні потрібно фільтрувати джерела інформації ретельно, як ніколи.

Раніше Ткаченко став одним з авторів проекту скандального Закону про ЗМІ №2693, який покликаний тотально регулювати діяльність всіх засобів масової інформації.

У той же час за ним числяться акції в компаніях, які виробляють український контент. У 2018 році чиновник задекларував у власності 5% акцій ТРК "1 + 1", 25% акцій інтернет-видання The Babel, 16,67% акцій "Квартал-ТВ", а також вказав, що є власником кінокомпаній "Кінолав", HTM , "1 + 1 Продакшн", книговидавничої компанії "Кніголав".

Доречі, дружина Ткаченко Анна працює керівником відділу цифрових технологій і інновацій в "1 + 1 media", який вже декілька років активно просуває власну відеоплатформу та активно співпрацює з блогерами.

Щоб оцінити, наскільки заява нардепа - боротьба за свідомість, а не лобіювання власних інтересів APnews звернувся до політолога Андрія Золотарьова.

За словами експерта, складається враження, що Ткаченко так активно почав боротися з піратством, тому що лобіює свої інтереси.

"Це називається "містячковий лобізм", - зазначив Золотарьов.

За словами експерта, така проблема дійсно є, але зараз не найкращий час, щоб нею займатися. Експерт уточнив, що люди і так знаходяться в стані страху через пандемію і карантин, а якщо ще й обмежувати їх в інтернеті, то нічого, крім роздратування, це не принесе.

"Якщо пан Ткаченко так сильно турбується про наявність російського контенту, то йому слід спочатку зайнятися виробництвом конкурентоспроможного продукту", - заявив політолог.

За словами Золотарьова, під керівництвом Ткаченка канал виробляв виключно пропагандистський контент, який працював на досить обмежений сегмент аудиторії. А для іншої частини української аудиторії його канал не виробляв того контенту, який був би затребуваним.

Зараз, зазначив політолог, певне пожвавлення є, і навіть по частині шоу-бізнесу, але говорити про якусь конкурентоспроможність поки зарано. Те ж саме і в сфері онлайн-кінотеатрів.

"Я вважаю, що в такій ситуації, як у нас зараз склалася, взагалі заборонено забороняти", - сказав Золотарьов.

Читайте також:
"Всі забули про корупцію, війну і тарифи": як політики використовують епідемію і карантин у своїх цілях

Новини партнерів

Кабмін заборонив масові святкування Великодня в Україні
Обов'язкова самоізоляція: що заборонено робити на карантині людям старшим за 60 років