Росія може ввести свої війська в Нагірний Карабах: Експерт назвав умову

Росія може ввести свої війська в Нагірний Карабах: Експерт назвав умову
Ексклюзив
Читать на русском

Для введення російських військ в Карабах повинні бути дотримані певні умови, вважає експерт.

22 жовтня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в інтерв'ю виданню "Інтерфакс" допустив можливість введення російських військ до Нагірного Карабаху. Щоб з'ясувати, наскільки це реально, редакція APnews звернулася за коментарем до експерта Гранта Мікаеляна.

За словами фахівця, Росія зацікавлена ​​у введенні своїх військ на територію невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки. По-перше, таким чином Кремль посилить свої позиції у регіоні, по-друге, присутність російських миротворців нібито зможе забезпечити мир в "НКР".

На уточнююче запитання, наскільки великим може бути контингент російських військ, експерт відповісти точно не зміг. За його словами, про це можна буде говорити лише після того, як будуть дотримані певні умови.

«Для цього необхідні певні умови. У тому числі згода азербайджанської сторони і в тому числі де і як це відбуватиметься. Після цього можна вже погоджувати введения військ, обговорювати всерйоз миротворців, в першу чергу російських. Росія зацікавлена ​​в тому, щоб таке рішення конфлікту було. Міністр закордонних справ Сергій Лавров неодноразово це озвучував», - розповів Грант Мікаелян.

У зв`язку з цим виникає питання, чи погодиться Баку на введення російських військ? Експерт дав однозначну відповідь: ні.

Що цьому передувало?

27 вересня карабахський конфлікт Вірменії і Азербайджану знову перейшов у гостру фазу. Звинувативши один одного в нападі, протиборчі сторони відкрили вогонь. У цей же день Вірменія і "НКР" оголосили військовий стан і загальну мобілізацію, Азербайджан - військовий стан і комендантську годину в деяких містах.

В наступні дні військам Баку вдалося зайняти кілька районів "НКР".

10 жовтня Вірменія і Азербайджан під час 10-годинних переговорів у Москві домовилися про перемир'я в Нагірному Карабасі. Незважаючи на укладені домовленості, сторони конфлікту продовжили звинувачувати один одного в збройних провокаціях.

Новини партнерів

Погрожують обезголовленням. Мер міста у Франції, де вбили вчителя історії, заявив про погрози
Розбив монітор та побився з прикордонниками: в поліції розкрили подробиці про бешкетника з аеропорту "Бориспіль"