Роботодавці тиснуть на підлеглих через COVID-19 - МОЗ

Роботодавці тиснуть на підлеглих через COVID-19 - МОЗ
Читать на русском

У МОЗ розповіли, що не повинен вимагати начальник від працівників, які перехворіли на COVID-19.

Роботодавці тиснуть на підлеглих, які перехворіли на COVID-19. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-брифінг головного санітарного лікаря України Віктора Ляшко.

За словами заступника голови МОЗ, роботодавці дуже часто вимагають тест на коронавірус вже після закриття лікарняного листа працівника, що суперечить чинному законодавству.

"Закриття лікарняного може відбуватися за трьома причинами, які прописані у стандарті надання допомоги хворим коронавірусною хворобою. Перше - проходить 10 днів з моменту появи перших симптомів. Протягом цих днів є три дні, коли відсутні симптоми. Це є підставою для сімейного лікаря перевести людину до категорії видужуючих і закрити лікарняний ", - заявив Віктор Ляшко.

Друга причина - після позитивного результату ПЛР-тесту пройшло 10 днів, з яких протягом 3 днів не було симптомів; третя - отримання негативного результату ПЛР-тесту.

"Всі ці три фактори рівноцінні, і сімейний лікар визначає, як закрити лікарняний. Тому при його закритті не повинно бути ніякого буллінгу. Ми спокійно можемо допускати людей, які перехворіли, до колективу", - додав Віктор Ляшко.

Раніше APnews повідомляв, українців покарають за неносіння маски: МОЗ озвучив розмір штрафів.

18-річний Нещерет увійшов в ТОП-3 воротарів ЛЧ за кількістю сейвів в історії
Разумков: важливо прийняти закон по КСУ так, щоб сам Конституційний суд його не зміг оскаржити

Новини партнерів