Робота "Суспільного" заблокована: реакція міністра Бородянського

Робота
Читать на русском

"Суспільне" має сплатити понад 10,5 млн євро боргу

У Національній громадській телерадіокомпанії України заявили про арешт рахунків, що призвело до блокування роботи "Суспільно". Про це повідомили в прес-службі НСТУ.

Згідно з рішенням суду, телеканал повинен сплатити борг акціонерному товариству "Євроньюс" як наступник колишньої державної Національної телекомпанії України, яка більше не існує. Загальна сума заборгованості склала 10 591 224, 48 євро та 73 080 гривень судового збору.

"Співпраця колишньої державної НТУ з" Євроньюс "почалося у 2010 році ще до створення громадського мовника. Згодом з бюджету було припинено виділення коштів на оплату ліцензійних платежів за договором про створення україномовної версії "Євроньюс", що і призвело до появи боргу і відповідного судового процесу ", - йдеться в повідомленні.

Через арешт рахунків паралізована підготовка до трансляції Олімпійських ігор 2020, заблоковано забезпечення участі України в Євробаченні 2020 року, зупинено запуск нових проектів, а також фактично зупинена робота телерадіокомпанії.

"Тому всі отримані з бюджету кошти будуть негайно перераховані з рахунків "Суспільного" в компанію "Євроньюс". В результаті із запланованого і передбаченого законом бюджету на 2020 рік мовник недоотримає майже 300 млн гривень і річний план мовника буде зірваний", - пояснили в НСТУ .

У свою чергу, міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський зазначив, що суспільний мовник не передбачив в бюджеті повернення боргів.

"Мінкульт, щоб уникнути ситуації щодо можливого припинення мовлення, разом з Мінфіном ухвалили рішення про наближення фінансування щоб Громадське мало можливість розрахуватися з боргами негайно", - повідомив Бородянський у своєму Telegram-каналі.

При цьому він вказав, що заблоковані у Швейцарії кошти будуть зараховані до бюджету, як тільки будуть повернуті. Крім того, міністр зазначив, що має намір ініціювати збільшення фінансування "Суспільного" на суму боргу.

Робота "Суспільного" заблокована: реакція міністра Бородянського
Кабмін виділив МОЗ 67 млн гривень на боротьбу з вірусом Covid-19
Нацрада заборонила трансляцію ще декількох російських каналів, серед них "Зоопарк" і "Топшоп ТВ"

Новини партнерів