Робота на карантині: кому платять більше всіх і на які професії попит в період пандемії

Робота на карантині: кому платять більше всіх і на які професії попит в період пандемії
Ексклюзив
Читать на русском

За останні три місяці стався різкий спад по вакансіях в Україні. І якщо ще до початку березня вакансій було близько 40 тисяч, то вже зараз їх трохи більше 18 тисяч

В умовах пандемії багато людей втратили роботу - когось скоротили тимчасово, кого-то назавжди. І поки у одних немає можливості заробляти, так як установі карантином заборонено працювати, то у тих, кому працювати дозволено, навпаки - брак співробітників.

Редакція APnews перевірила на сайті пошуку роботи Work.ua, які вакансії актуальні в період карантину і скільки обіцяють платити.

З даних графіка на сайті видно, що за останні три місяці стався різкий спад по вакансіях в Україні. І якщо ще до початку березня вакансій було близько 40 тисяч, то вже зараз їх трохи більше 18 тисяч. При цьому кількість резюме втричі більше, ніж пропонованих вакансій.

Робота на карантині: кому платять більше всіх і на які професії попит в період пандемії

З рівнем зарплат особливих змін не відбулося. По вакансіях як пропонували в середньому близько 12 тисяч, так і пропонують. А ось в резюме запити збільшилися. Якщо в березні "безробітні" запитували в середньому 13,500 гривень, то до середини квітня сума зросла до 14,500 гривень.

Робота на карантині: кому платять більше всіх і на які професії попит в період пандемії

На які професії попит

Що стосується актуальних вакансій в умовах карантину - все очікувано: шукають ті компанії, які залишилися "на плаву". Так, "Укрпошта" оголосила, що шукають операторів, листонош, водіїв, кур'єрів, сортувальників. При цьому відзначають, що в період роботи на карантині до зарплати буде надбавка у вигляді + 15%.

Також найпопулярнішими професіями в період карантину стали - кур'єр, менеджер продажів, оператор call-центру, перекладач і водій. Шукають ще менеджерів в аптеки, банки та інші установи, яким дозволено працювати в карантин.

Робота на карантині: кому платять більше всіх і на які професії попит в період пандемії

Скільки платять

Найбільше зарплати на сьогоднішній день у працівників сфери IT - від 14 тисяч та нерухомості - від 18 тисяч. Слідом за ними йдуть дизайнери (близько 14 тисяч), маркетинг і реклама (близько 13 тисяч), працівники ЗМІ (близько 12 тисяч), медицина, фармацевтика - в районі 11 тисяч.

Найменше, згідно з даними, отримують прибиральники, касири і охоронці - від 6 до 9 тисяч. Не надто велика зарплата у працівників банків - по пропонованими вакансіями від 10,500 гривень, а також у працівників роздрібної торгівлі близько 10 тисяч.

Зарплати по регіонах

Київ. Середня зарплата в Києві на даний момент, згідно з пропонованими вакансіями, становить 15 тисяч гривень. Наприклад, водієві таксі Uber обіцяють платити 20 тис, ветеринару - 12, 500 гривень, стільки ж менеджеру по роботі з клієнтами і водієві-вантажникові.

Дніпро. Тут середня зарплата менша, ніж в столиці - 12 тисяч. Оператору call-центра тут обіцяють платити від 6 до 11 тисяч (в залежності від працедавця), менеджеру з продажу - від 12 тисяч. А ось прибиральникам в "Сільпо" - від 7 до 14 тисяч.

Львів. Тут, як і в Дніпрі, середня зарплата становить 12 тисяч. Шукають слюсаря по ремонту автомобілів за 15 тисяч на місяць, кухарів - за 7 тисяч, або охоронця - від 7 до 9 тисяч в місяць. А також представлені інші актуальні на сьогоднішній день професії.

І якщо у великих містах ситуація більш менш зрозуміла, пройдемося по меншим регіонам.

Можна влаштуватися продавцем в місцевий супермаркет. Наприклад, "Фора" пропонує від 9 до 11 тисяч гривень на місяць людині посадою. Або влаштуватися робочим на виробництво - за 12 тис. Також вакантні тут і там місця фасувальників - теж близько 12 тисяч платять.

Дистанційна робота

Напевно, найактуальніші вакансії в період пандемії - це робота на дому. Дистанційно заробляти можна веб-дизайнером, дизайнером меблів або перекладачем. Платять від 10 до 20 тисяч. Менеджери з продажу також актуальні на дистанційці - обіцяють від 4 до 15 тисяч та вище, залежно від обсягів праці та результату. Операторам на телефоні також пропонують масу варіантів при зарплаті від 6,500 до 9 тисяч гривень.

Словом, робота є, було б бажання і дозволяли б можливості. А в разі чого, можна стати на облік в Центр зайнятості та отримувати допомогу.

APnews раніше розповідав, як це зробити в умовах пандемії.

Читайте також:
Пандемічний кур'єр. Скільки заробляє і наскільки безпечно замовляти доставку їжі на карантині - Експеримент APnews

Новини партнерів

У Львові горів Центр реабілітації учасників АТО: підозрюють підпал
Нардеп Рудик вилікувався від коронавірусу