РНБО: в Україні створять безкоштовне телебачення з покриттям територій ОРДЛО

РНБО: в Україні створять безкоштовне телебачення з покриттям територій ОРДЛО
Читать на русском

Це буде цифровий доступ до 12 телеканалів

Сьогодні відбулось засідання Ради нацбезпеки та оборони України, по результатам якого виступив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Він розповів, що на засіданні вирішили розвивати кібербезпеку в країні, а також створити безкоштовне телебачення з 12 цифрових українських телеканалів з мовленням на непідконтрольні території.

Про це APnews пише з посиланням на брифінг після засідання РНБО.

Федоров наголосив, що телебачення залишається одним з найпопулярніших засобів отримання інформації серед громадян. Проте на прикордонних територіях українці не мають змоги дивитись українські телеканали, бо там немає сигналу.

"Щоб наші громадяни могли продовжити дивитись українські канали, їм зараз треба купувати новий тюнер та оформлювати підписку. Крім того, спостерігається й інформаційна пропаганда з боку держави-агресора", - сказав Федоров.

Розповів, що для вирішення цієї проблеми сьогодні було вирішено створити "мультиплекс" (систему цифрового мовлення) і виділити на нього кошти. З його допомогою буде створено безкоштовний доступ до 12 цифрових каналів, який покриє понад 95% всієї території України.

"Робиться це для того, щоб всі населені пункти мали можливість дивитись українське телебачення", - сказав міністр цифрової трансформації.

Додав, що проект планується створити вже цього року. На це український банк дасть кредит, термін погашення якого 5-7 років. Проте суму вартості проекту Федоров не назвав.

Як раніше писав APnews, українці продовжують активно дивитися російське телебачення. Таку заяву зробили у Мінкульті.

Новини партнерів

Ми говоримо "прощавайте": РНБО ввела санкції проти сотень "кримінальних авторитетів" і "злодіїв в законі"
На кордоні з РФ затримали підлітка, який хотів до України "в пошуках кращого життя"