Аудитор ЄС - Рівень корупції у вищій владі України - найвищий серед усіх країн ЄС

Аудитор ЄС - Рівень корупції у вищій владі України - найвищий серед усіх країн ЄС
Читать на русском

У випадку з Україною йдеться про захоплення держави, заявив експерт.

У Європейському союзі немає країн, в яких масштаби корупції досягали б такого ж рівня, як в Україні. Про це APnews повідомляє з посиланням на інтерв'ю європейського аудитора Юхана Партса для "Інтерфакс-Україна".

В першу чергу варто відзначити, що Європейська рахункова палата займається перевіркою тільки інституцій в виконавчих органах Європейського союзу, таких, як Європейська комісія, Європейська служба зовнішніх дій (ЄСЗД). Тому Партс в своїй оцінці спирався на джерела, які є у вільному доступі - Transparency International, Індекс світового управління і дані МВФ.

І навіть такі джерела дозволяють говорити, що ситуація з корупцією в Україні не порівняти з будь-якими країнами ЄС. Причому мова йде про високу влади, "якою б вона не була". Таким чином експерт побічно відповів на висловлювання Зеленського про те, що легко звинувачувати Україну в корупції.

"Ваш президент прав - так чи інакше корупція є скрізь, але в українському випадку ця ситуація ендемічна. І ніхто не заперечує, що це не так - це ендемічна, широко поширена ситуація, ситуація із захопленням держави. І з цього питання є консенсус серед дослідників, міжнародних організацій, багатьох урядів, які на двосторонній основі працюють з Україною - їхня думка дуже консенсусна", - заявив Партс.

Кращим показником рівня корупції, на думку аудитора ЄС, є зв'язок між ВВП на душу населення і індексом корупції. Так, в Україні рівень ВВП становить 5 тисяч доларів, в той час, як в Польщі цей рівень дорівнює 18 тисячам, а в Естонії - 23 тисяч.

"Але ж всі ми почали в 1992-му році з однієї і тієї ж стартової точки. Це - результат впливу корупції. Я думаю, що Україна є унікальною. Якщо ви подивитеся на дані, то ця країна повинна бути дуже багатою, але ця невелика група людей стала настільки багатою, що вони змогли взяти в заручники всю країну. А Україна повинна бути дуже багатою країною", - заявив Партс.

Мабуть, найкраще про рівень корупції на найвищому рівні влади кажуть чутки про те, що за голоси для відставки спікера ВР Разумкова депутатам пропонували аж до 100 тисяч доларів. Зрештою на ці чутки відреагував і сам спікер.

Новини партнерів

Українці, щеплені двома різними вакцинами, можуть отримати COVID-сертифікат: як це зробити
В Україні проживають понад 2,7 млн людей з інвалідністю: в ПФУ озвучили мізерні суми їх пенсій