Ріст пенсій, зарплат і з десяток реформ. У "Слузі народу" розповіли про плани на 2021 рік

Ріст пенсій, зарплат і з десяток реформ. У "Слузі народу" розповіли про плани на 2021 рік
Читать на русском

Наступного року парламент працюватиме над судовою реформою, законопроектом про всеукраїнський референдум та реформою СБУ.

У "Слузі народу" розповіли, які законопроекти мають намір схвалити наступного року. Зокрема, серед них судова реформа, законопроект про всеукраїнський референдум, локалізацію, побутові відходи, реформа СБУ та Конституційного суду.

Про це заявили голова партії Олександр Корнієнко та очільник парламентської фракції Давид Арахамія на підсумковій прес-конференції, передає APnews.

Також монобільшість наступного року планує:

  • провести індексацію пенсій
  • прискорити "Велике будівництво"
  • почати "Велику реставрацію", що передбачає відновлення 100 культурних пам’яток
  • реформа в сфері економіки
  • реформа правоохоронного сектору.

"Є речі, про які ми сумуємо, що не встигли зробити їх цього року - звісно, коронавірус втрутився в наші плани. Хочемо в січні повернутися і ударним темпом ухвалити великі реформи: амністія капіталу, створення Бюро економічної безпеки, законопроект про реформу СБУ, локалізація", - розповів голова фракції Давид Арахамія.

Водночас, Корнієнко заявив, що у 2021 році держава готує підвищення соціальних виплат. Зокрема, будуть введені доплати пенсіонерам, які досягли 75-річного віку.

Приблизно на третину збільшать зарплати медикам та вчителям. В березні запланована індексація пенсій.

Також наступного року парламент працюватиме над судовою реформою. Корнієнко зауважив, що нині президент і парламент поступово відновлюють нормальну роботу Конституційного суду та готують його комплексну реформу, щоб не допустити повторення конституційної кризи, що сталася у 2020 році.

"Буквально вчора робоча група під керівництвом Дениса Монастирського зареєструвала законопроект про реформу Конституційного суду: про регламент роботи, про певні кворуми і так далі. Це теж буде, я думаю, найближчими тижнями прийматися", - відзначив голова партії.

За словами Корнієнка, 2021 рік має стати роком відновлення економіки та культури. Зокрема, стартує проект "Велика реставрація", в рамках якого відновлять 100 пам'яток культурної спадщини. Голова "Слуги народу" вважає, що саме завдяки цій програмі та зниженому ПДВ для туристичної галузі в Україні вдасться значно розвинути внутрішній туризм та інфраструктуру.

Водночас, "Велика реставрація" стане продовженням "Великого будівництва". Зазначається, що завдяки президентській програмі цього року відремонтували та збудували 3900 км доріг державного та 1826 км доріг місцевого значення, 150 мостів, 146 шкіл, 105 дитячих садочків та 115 спортивних комплексів.

Також наступного року планують продовжити реформи децентралізації, запуск сервісів на місцях та розгортання мережі ЦНАПів.

"Наступний рік також має стати роком, коли люди зрозуміють вже практичну користь від децентралізації. Крім того, що зменшилась кількість депутатів, завдяки чому вдалося зекономити гроші на місцях. У своєму населеному пункті можна буде отримати набагато ближче, якісніше і доступніше ті послуги державні, освіту, медицину і так далі", - запевнив Корнієнко.

Доступ бізнесу до дешевих кредитів також мають намір розширити. Зокрема, йдеться про програму "5-7-9". Повідомляється, що цього року уповноважені банки видали понад 6, 5 тисяч позик на загальну суму понад 15 мільярдів гривень.

"Дуже активно зараз користуються цією системою малий та середній бізнес. Національний банк тримає низьку облікову ставку. Завдяки цьому є обґрунтування вважати, що наступного року ця програма кредитування збільшиться у 2 чи 3 рази", - зазначив Давид Арахамія.

"Слуги народу" серед інших цілей на 2021 рік називають також ухвалення закону про всеукраїнський референдум та закону про побутові відходи.

Олександр Корнієнко підкреслив, що працювати над реформами треба почати вже з першого пленарного тижня нового року.

Як повідомляв APnews, в "Слузі народу" пояснили, чому Офіс генпрокурора отримає додаткові 2 млрд грн.

Новини партнерів

Ломаченко та Усик втратили позиції в рейтингу кращих боксерів світу
Справу заступника голови ОП Татарова передали СБУ, НАБУ заявляє про втручання в розслідування