Рішення Зеленського про перезавантаження КСУ незаконне, але має право на життя - Мін'юст

Рішення Зеленського про перезавантаження КСУ незаконне, але має право на життя - Мін'юст
Читать на русском

Денис Малюська вказав, що рішення президента Володимира Зеленського про перезапуск КСУ не юридичне, а політичне

Законопроект президента Володимира Зеленського про перезавантаження Конституційного Суду є політичним рішенням, яке може існувати. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву міністра юстиції Дениса Малюська.

"Розгляду в КСУ очікують практично всі ключові реформи, прийняті Верховною Радою України в останні роки. На кону - банківська та земельні реформи, існування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Вищого антикорупційного суду України та Великої палати Верховного Суду України та багато інших ключових досягнень останніх років. РНБО і президент, враховуючи всі ризики, підтримали ідею політичного врегулювання проблеми шляхом перезавантаження всього складу Конституційного Суду України, що і було оформлено відповідним законопроектом", - пояснив міністр.

При цьому він вказав, що основним аргументом противників рішення Зеленського є те, що цей крок політичний, а не юридичний.

"Як міністр юстиції я одночасно і політиком, і юристом, а тому боротьба" внутрішнього юриста "з" внутрішнім політиком "ще спекотніше і завзяттям, ніж більшість суперечок в фб. Результат цих суперечок - я переконаний, що політичне розв'язання проблеми має право на існування. Мало того, такого роду суперечка (хоча і значно більшою мірою ваги) між політичним і юридичним рішенням вже була не так давно, у 2014 році", - зазначив Малюська.

Крім того, він нагадав, що у 2014 році суспільну довіру втратив президент-утікач Віктор Янукович і його команда.

"За часів Революції гідності було прийнято чимало політико-правових рішень, де трагічність ситуації цілком правильно і справедливо переважила окремі вузькі юридичні обмеження. Одним з таких політико-правових рішень стала чинна редакція Конституції України. До того ж нагадаю, чинна Конституція - це саме політико-правове рішення, яке "розвернуло" дію несправедливого рішення Конституційного Суду України. рішення, винесеного КСУ, за чутками, під політичним тиском і за чималу грошову винагороду від тодішньої влади", - розповів глава Мін'юсту.

Також він вважає, що секрет успіху цих рішень полягає в громадському компромісі та реалізації справедливості.

"Це - єдиний критерій, який відрізняє справедливе політичне розв'язання складної суспільної проблеми від антиконституційних дій або (іноді) узурпації влади. Тому має право на життя і реалізацію ініціатива Президента по перезавантаження КСУ? Моє внутрішнє переконання - так, якщо вона буде підтримана Верховною Радою України та суспільством", - підсумував Малюська.

Як раніше повідомляв APnews, президент Володимир Зеленський вніс законопроект про негайне припинення повноважень всіх суддів КСУ.

Новини партнерів

ДБР звинувачує главу КСУ у державній зраді, йому загрожує 15 років в'язниці
Глава КСУ: Готовий, щоб нардепи заслухали мене у Раді