Рік тому суд визнав корупціонером антикорупціонера Артема Ситника

Рік тому суд визнав корупціонером антикорупціонера Артема Ситника
Читать на русском

Попри обґрунтоване рішення суду, Артем Ситник і раніше продовжує займати пост глави НАБУ і перебувати під захистом нинішньої влади України.

Рік тому Рівненський апеляційний суд визнав главу НАБУ Артема Ситника корупціонером. Про це повідомляє APnews.

Відповідне рішення Феміда прийняла 13 грудня 2019 р., вивчивши кримінальне провадження ДБР про одержання головою НАБУ неправомірної вигоди у вигляді відпочинку під Рівно.

У вересні того ж року Сарненський суд Рівненської області визнав главу НАБУ винним у згаданому правопорушенні. У відповідь Артем Ситник подав апеляцію, проте виправдатися йому так і не вдалося: у грудні 2019 р. Рівненський апеляційний суд залишив вирок в силі.

Через кілька днів голова НАБУ Артем Ситник був внесений до Єдиного держреєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.

"Артем Ситник визнаний винним в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-5 КУпАП. Накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що сягає 3400 (три тисячі й чотириста) гривень. 00 коп. з конфіскацією подарунків в дохід держави ", - говориться у «почесній» анкеті голови НАБУ.

Що було далі?

Попри рішення суду, за наступний рік Верховна Рада України так і не змогла відправити Артема Ситника у відставку. Більш того, 19 листопада 2020 року президент України Володимир Зеленський на зустрічі з послами G7 пообіцяв залишити главу НАБУ, визнаного корупціонером, на своїй посаді.

Раніше APnews повідомляв, Ситник призначений незаконно директором НАБУ, але це було необхідно - глава КСУ.

Новини партнерів

Зеленський призначив керівником Держуправління справами екс-директора табору "Артек"
"Шрек" і "Темний лицар" визнано "естетично значущим" національним надбанням Америки