Річниця "яєчного обстрілу" Януковича: як кинуте студентом яйце змінило історію

Річниця "яєчного обстрілу" Януковича: як кинуте студентом яйце змінило історію
Ексклюзив
Читать на русском

Якщо коротко: той випадок повністю знищив рейтинг Януковича на тодішніх виборах, а простий студент "яйцекидач" вирішив йти у політику - і у нього вийшло!

Рівно 16 років тому 24 вересня відбулася знаменна (ні) подія, яку багато хто згадує досі: тодішнього прем'єр-міністра і кандидата в президенти України Віктора Януковича закидали яйцями і той впав.

Цікаве у всій цій історії те, що хлопець, який першим кинув в екс-президента яйце, вже сьогодні працює Топ-менеджером Укрзалізниці.

Редакція APnews згадала і розповідає, як це було і до чого призвело.

Давайте згадаємо, як це було

24 вересня 2004 року в Івано-Франківську в Віктора Януковича кинули куряче яйце і він впав. Але те, що це було саме куряче яйце, стало відомо трохи пізніше. А до цього моменту влада стверджувала, що кинули "важкий тупий предмет", а на журналістів, які опублікували спростування цієї заяви, почалися атаки.

Міліція спробувала вилучити у журналістів записи події відразу на місці. Однак відео все ж розмістили на сайті "5 каналу", після чого на їх сервер почалися атаки, які були відображені і громадськість все-таки змогла побачити все своїми очима. Заперечувати, що "важким тупим предметом" виявилося банальне яйце вже не було сенсу.

Однак було пізно, адже "роль вже зіграна": після потрапляння яйця Янукович втратив свідомість і опинився в реанімації. Прямо з лікарняного ліжка він тоді звинуватив у теракті, в той час, свого головного опонента на виборах - Віктора Ющенка.

Як підсумок - відео та сама ситуація знищили рейтинг Януковича на тодішніх виборах, які він незабаром програв. Правда, потім все ж повернувся, але це вже зовсім інша історія.

Від "яйцекидача" до Топ-менеджера

Влучний кидок виконав на той час 17-річний Дмитро Романюк. На той час він був студентом, якого адміністрація змусила приходити на зустріч з політиком в Івано-Франківську. А яйце, за його словами, було кинуто просто в знак протесту примусу. Ну і щоб показати, що Західна Україна не сприймає лідера регіоналів.

Тоді батько "яйцекидача", декан економічного факультету Прикарпатського нацуніверситету Михайло Романюк, боявся, що за зухвалу витівку сина виключать з вузу або взагалі посадять, а його самого звільнять. Але ніхто Романюкам не мстив, а Янукович хлопця пробачив, мовляв, молодий ще, недосвідчений.

Вже у 2009 році Романюк дав інтерв'ю журналістам, в якому заявив, що тепер би вже не чинив замаху ні на Януковича, ні на якого іншого несимпатичного йому політика, бо вони все одно не виправдовують очікувань виборців.

"Це був смішний, примітивний вчинок. Хлоп'яцтво. Мені ж було всього 17 років, а тепер я виріс. Зараз-то вже розумію, що є інші методи відстоювання своєї позиції. Хоча приємно, що випадок з яйцем якоюсь мірою, можливо, вплинув на хід виборчої кампанії, і Ющенко став президентом. На той момент він був найдостойнішим кандидатом, але довіри не виправдав", - розповідав тоді Романюк.

Хлопець, до речі, вже в той час вирішив йти в політику і заснував в Західній Україні громадський рух.

І у нього вийшло. Романюк закінчив вуз, пройшов практику у Верховній Раді, Секретаріаті президента і вступив до аспірантури. Так, вже у 2019 році він дослужився аж до заступника губернатора Івано-Франківської області.

І вже в 2020 році він очолив вертикаль управління взаємовідносинами з органами державної влади Укрзалізниці.

Річниця "яєчного обстрілу" Януковича: як кинуте студентом яйце змінило історію
Річниця "яєчного обстрілу" Януковича: як кинуте студентом яйце змінило історію

У його декларації, яку він подав перед звільненням з Івано-Франківської обласної адміністрації, Романюк вказав досить великі активи. У нього є квартира в Івано-Франківську, площею 64,9 м кв., орендована квартира в Києві, земельна ділянка, автомобіль Mitsubishi Pajero і близько 5 млн гривень готівкою. Він, до речі, одружений і у нього 2 сина.

Крім цього, він володіє 50% акцій ТОВ "Фабрика їжі", яка займається виробництвом м'яса і м'ясних продуктів. Словом, заповзятливий хлопець, який одним своїм вчинком фактично змінив хід історії.

Річниця "яєчного обстрілу" Януковича: як кинуте студентом яйце змінило історію
Річниця "яєчного обстрілу" Януковича: як кинуте студентом яйце змінило історію
Читайте також:
У ВООЗ назвали фейки про коронавірус не менш небезпечними, ніж COVID-19
Через страйк шахтарів у Кривому розі повністю зупинить роботу комбінат

Новини партнерів