РФ роками підривала постачання України боєприпасами радянських калібрів

РФ роками підривала постачання України боєприпасами радянських калібрів
Читать на русском

За словами заступника міністра оборони Ганни Маляр, Росія витрачає понад 60 тис снарядів на день, Україна – удесятеро менше.

Росія протягом багатьох років завдавала ударів по складах боєприпасів та арсеналів України та її постачальників у Східній Європі, перш ніж розпочати повномасштабне вторгнення. Матеріал про це публікує The Washington Post.

За словами заступника міністра оборони Ганни Маляр, Росія витрачає понад 60 тис снарядів на день, Україна – удесятеро менше. При цьому українська артилерія потребує снарядів тих самих калібрів 122 мм і 152 мм, які використовує армія РФ, проте за межами Росії таких боєприпасів дуже мало.

Дефіцит снарядів в Україні значною мірою зумовлений тим, що Росія протягом кількох років перед початком повномасштабного вторгнення в Україну завдавала ударів по місцях складування та можливим постачальникам боєприпасів, пише видання.

Газета повідомляє, що за снарядами калібру 152 мм на світовому ринку зброї йде "невидима війна". За свідченням торговця зброєю, посадовці однієї зі східноєвропейських країн не змогли закупити такі снаряди, оскільки росіяни попередили, що "вб'ють їх, якщо вони продадуть щось українцям".

При цьому країни, що зберегли запаси снарядів калібру 152 мм, це в основному колишні республіки СРСР, а також деякі держави Африки та Близького Сходу, багато з яких не наважуються надавати підтримку Україні через тісні зв'язки з Кремлем.

Торговець зброєю повідомив, що в деяких випадках Росії вдавалося зривати вже практично укладену Україною угоду, коли підставний покупець в останню хвилину перебивав ціну на користь РФ.

  • 23 березня 2017 року на військових складах біля міста Балаклія в Харківській області почалася пожежа, яка призвела до вибухів боєприпасів. Постраждали майже 4000 людей.
  • 26 вересня 2017 року на артскладах Міноборони під Калинівкою, за 20 км від Вінниці, почалася пожежа, яка супроводжувалася вибухами боєприпасів. Евакуювали понад 30 тис. місцевих жителів. У вересні 2021 року генпрокурор Ірина Венедиктова заявила, що причиною цих вибухів була диверсія.
  • 9 жовтня 2018 року загорівся арсенал поблизу смт Дружба під Ічнею на Чернігівщині, що призвело до вибухів у сховищах боєприпасів.
  • 28 квітня 2021 року прокуратура Болгарії оголосила про наявність обґрунтованих підозр у тому, що чотири вибухи на арсеналах і виробництвах країни з 2011 по 2020 рік було здійснено спецслужбами РФ і направлено на зрив постачання боєприпасів в Україну та Грузію.
  • 8 серпня 2021 року учасник Bellingcat Христо Грозєв заявив, що група розслідує зв'язок вибухів на складах боєприпасів у Болгарії та Чехії з подібними інцидентами в Україні.
  • 27 вересня Чехія заявила, що підозрює ГРУ у причетності до вибухів на чеських військових складах у 2014 році.

Новини партнерів

Зв'язки Дів, спритність Козерогів та бажання Львів: докладний гороскоп на 26 червня
Окупанти завдали понад 70 ракетних ударів по Одеській області