"РФ офіційно визнала свою участь в збройному конфлікті на Донбасі", - українська делегація в ТКГ

"РФ офіційно визнала свою участь в збройному конфлікті на Донбасі", - українська делегація в ТКГ
Читать на русском

"Тримайтеся, ми знаємо, як вам зараз непросто", - потролили російський МЗС в делегації

Українська делегація в Тристоронній контактній групі заявила, що МЗС РФ офіційно визнав участь російських громадян в збройному конфлікті на сході України. Мається на увазі публікація на офіційному сайті російського міністерства закордонних справ щодо затримання Україною російського громадянина.

Про це APnews пише з посиланням на прес-службу делегації.

Так, на сайті МЗС РФ з'явився "коментар офіційного представника МЗС Росії Марії Захарової у зв'язку з затриманням в Україні громадянина Росії А.В.Косяка". В ньому Захарова, посилаючись на Консульську конвенцію, поскаржилася, що Україна не повідомила про затримання росіянина Андрія Косяка на Донбасі, який, як заявили в СБУ, видавав себе за представника СЦКК, займаючись розвідкою.

"13 жовтня на лінії зіткнення на Донбасі українськими військовослужбовцями був затриманий представник Луганська в Спільному центрі з контролю і координації (СЦКК) А.В.Косяк. Пізніше українська сторона повідомила в ЗМІ про наявність у А.В.Косяка громадянства Росії. Незважаючи на це, ніяких повідомлень про те, що сталося в російські дипломатичні і консульські установи не надходило", - йдеться в повідомленні.

Українська делегація ж розцінила ці висловлювання як офіційне визнання своєї участі у конфлікті на Донбасі.

"Вітаємо російських представників з цим мужнім кроком: визнавати реальність після восьми років послідовної брехні важко", - заявили в делегації.

Та додали, що далі керівництву РФ слід "офіційно визнати свою повну відповідальність" за розв’язання та продовження міжнародного збройного конфлікту на сході України.

"Це є головною запорукою початку процесу реального мирного врегулювання. Ще раз вітаємо російське МЗС та підтримуємо його керівництво у сміливих кроках на користь припинення російської військової агресії проти Украіни. Тримайтеся, ми знаємо, як вам зараз непросто.

"РФ офіційно визнала свою участь в збройному конфлікті на Донбасі", - українська делегація в ТКГ

Раніше APnews писав про це затримання. В СБУ тоді заявили, що допитали "розвідника ЛНР", спійманого на Донбасі і на його телефоні є відео обстрілу позицій ВСУ.

Новини партнерів

Україна та Канада в кінці 2021 року почнуть будівництво космодрому - Уруський
Нардеп «Слуги народу» Третьякова заявила, що у неї готовий «законопроект про евтаназію»