РФ не монополіст на російську мову, в Україні є українська російська мова, - Мендель

РФ не монополіст на російську мову, в Україні є українська російська мова, - Мендель
Читать на русском

Юлія Мендель вважає, що деякі українці в боротьбі за мову нібито породжують дух ненависті.

Російська Федерація не є монополістом на російську мову. В Україні існує так звана українська російська мова, яка є частиною культурного розмаїття країни.

Про це заявила прес-секретар президента України Юлія Мендель в коментарі телеканалу "Дім", передає APnews.

"Росія не є монополістом на російську мову. І нам пора давно самим демонополізувати російську. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова ... Українська ж, як і ідентичність, - це куди більше явище, ніж виключно протистояння Росії. І в цьому наш поки ще неусвідомлений стан. А російська, точніше, українська російська, - це частина культурного розмаїття нашої країни", - заявила спікер Зеленського.

При цьому вона вважає, що питання мови деякі політики "відверто використовують для організації спекуляцій та конфліктів".

"Спекуляції на тему мови є лицемірним способом утримувати політичних прихильників ... Від прийнятого в розпал передвиборчих перегонів 2019 закону про мову вся країна так і не заговорила українською. Зате політичні улюбленці регіонів, в яких переважно звучить російська мова, по всіх кутках почали розповідати про насильницьке насадження державної української мови", - пояснила Мендель.

Крім того, вона зазначила, що українську мову необхідно захистити, але повинні бути також захищені громадяни країни незалежно від того, якою мовою вони говорять в побуті. За її словами, деякі українці, борючись за мову, нібито породжують дух ненависті.

"Але не можна ненавистю боротися за праве діло, насадженням змусити полюбити мову, а узаконеними штучними формами з минулого розподіляти патріотів на кращих та гірших. Україні давно пора піднятися над проблемою мови та перейти з площини "кращий патріот - україномовний" до діалогу про те, як суспільству об'єднатися та прийняти один одного", - підсумувала прес-секретар президента України.

Як раніше повідомляв APnews, мовний омбудсмен Тарас Кремінь "визначив місце" російської мови в Україні. За його словами, його не можна викреслювати з мовного фону, але і не можна ігнорувати національні інтереси.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Україна повинна не відмовлятися від російської мови. При цьому він вказав, що використовувати його треба для контрпропаганди проти Російської Федерації.

Новини партнерів

У Нововолинську на шахті обірвався ліфт з гірниками
Маршрутки зі спецперепустками та заборона на госпіталізацію. Яким буде локдаун в Києві з 5 квітня