РФ може планувати в Україні "грузинський сценарій", - Міноборони

РФ може планувати в Україні "грузинський сценарій", - Міноборони
Читать на русском

Андрій Таран зазначив, що вже більше 400 000 чоловік на окупованих територіях отримали російські паспорти

Міністр оборони Андрій Таран вважає, що Російська Федерація здатна планувати "грузинський сценарій" 2008 року в Україні. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Міноборони.

Таран в ході зустрічі з послом Франції Етьєном де Понсеном обговорив стягування військ РФ до кордонів України.

"Росія може планувати для України повторення грузинського сценарію 2008 року. Для цього можуть бути використані провокації для звинувачення ВСУ в нападі на мирне населення, тим більше що вже більше 400 000 осіб на окупованих територіях видано російські паспорти", - вказала глава Міноборони.

При цьому він зазначив, що вперше з моменту розпаду СРСР біля кордонів України розгортають передові командні пункти та розгалужені системи управління російськими військами. За його словами, така поведінка РФ загрожує не тільки безпеки України, а й стабільності в Європі.

З огляду на ситуацію, Таран заявив, що надання Україні плану дій щодо членства в НАТО "найпотужніший сигнал", який може привести до тями Кремль і не допустити агресію РФ.

В Грузії у 2008 році відбулася "п'ятиденна війна" або війна в Південній Осетії. Тоді бойові дії велися між Грузією і самопроголошеними республіками Південною Осетією, Абхазією і Росією.

Активні бої почалися в ніч на 8 серпня. Тоді Грузія піддала масованому артобстрілу столицю Південної Осетії і спробувала встановити контроль над Південною Осетією. 8 серпня президент РФ Дмитро Медведєв оголосив про початок "операції з примушення до миру", після чого в регіон ввели російські війська. Протягом декількох діб російські військові разом з південно-осетинськими збройними формуваннями витіснили війська Грузії з Південної Осетії, а також за допомогою Абхазії - з Кодорської ущелини в Абхазії, що дозволило зайняти прилеглі до конфліктних зон райони Грузії.

Війна тривала до 12 серпня. З 14 по 16 серпня президенти Абхазії, Південної Осетії, Грузії і РФ підписали план мирного врегулювання конфлікту. 26 серпня Росія офіційно визнала Південну Осетію і Абхазію як незалежні держави. 2 вересня Грузія розірвала дипломатичні відносини з РФ. Ситуація, що склалася загальмувався процес вступу Грузії в НАТО.

Як раніше повідомляв APnews, Росія перекинула в ОРДЛО ще 250 військових і 2 тисячі тонн пального.

Новини партнерів

В Україні стабілізується ситуація з COVID-19, - Радуцький
У Єгипті десятки людей заживо згоріли в автобусі, - фото