Голубовська: В Україні на тлі зростання захворюваності на туберкульоз знищили ліків від нього на 20 мільйонів гривень

Голубовська: В Україні на тлі зростання захворюваності на туберкульоз знищили ліків від нього на 20 мільйонів гривень
Читать на русском

Лікар-інфекціоніст наголошує, що такий результат децентралізації може бути у всіх напрямках.

В Україні зростає кількість випадків мультирезистентного туберкульозу, як серед дорослих, так і серед дітей, у той час як ліки від нього на суму понад 20 мільйонів гривень пропали.

Про це заявила провідний лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, передає APnews.

“Купа бюджетних грошей - коту під хвіст, і так по всіх напрямках в закупівлях... поки всі причетні відповіді не дадуть, ми з цим свавіллям не впораємося”, - заявила вона.

Як стверджує Голубовська, наводячи дані рахункової палати, МОЗ і ЦГЗ не запровадили ефективної системи контролю за використанням матеріального забезпечення, яке фінансується з держбюджету. Внаслідок цього лікарські засоби та медичні вироби на суму 886 тис. грн, які куплені МОЗ за кошти держбюджету у 2011−2017 рр., залишилися невикористаними через закінчення терміну придатності.

"З цієї ж причини не використані ліки та медичні вироби, що профінансовані коштом Глобального фонду, на суму понад 20 млн грн. Частина їх вартістю 19,7 млн грн була утилізована. Також залишилися невикористаними через закінчення терміну придатності препарати для лікування мультирезистентного туберкульозу на суму 840 тис. грн", - додала інфекціоніст.

За її словами, через відсутність належної організації і дієвої координації з боку МОЗ місцеві органи влади провалили реформу мережі протитуберкульозних закладів - їх кількість у 2018-2019 роках зменшилась на 32 (18,9%) порівняно з 2017 р., кількість ліжко-місць зменшена на 3371 одиницю (15,6%). У 2020 р. планувалося скоротити ще 3254 ліжка (28,6%).

"Звертаю увагу, росте число мультирезистентного туберкульозу, в т.ч. у дітей. Голодних людей ви ніколи не вилікуєте від цього захворювання, їх хоч годували в спеціалізованих відділеннях. Ось такий же результат децентралізації в системах протидії інфекціям нас очікує вже в усіх напрямках. Якщо тільки затвердять законопроект # 4142 по Громадському здоров'ю. І ні в які ваші “більше 1000 правок” я не вірю. Просто совісті у тих, хто в цьому всім бере участь, немає", - заявила лікар-інфекціоніст.

Як повідомляв APnews раніше, COVID-19 можна підхопити навіть при наявності високого рівня антитіл – Голубовська.

Читайте також:

Новини партнерів

З Днем Перемоги! Душевні вітання у віршах і прозі
На Київщині голова ОТГ від "Слуги народу" погорів на хабарі у 2,6 млн гривень - у партії вимагають відставки