Режим "Талібану" в Афганістані може отримати визнання - Держдеп США назвав умови

Режим "Талібану" в Афганістані може отримати визнання - Держдеп США назвав умови
Читать на русском

Серед цих вимог - "повага до прав всіх афганців", в тому числі і жінок.

Рух "Талібан" може отримати визнання міжнародної спільноти тільки в разі виконання низки умов. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву держсекретаря США Ентоні Блінкена, яке з'явилося на сайті Держдепу.

У своєму зверненні Блінкен підкреслив, що визнання і допомогу від міжнародної спільноти таліби можуть отримати тільки в разі, якщо вони будуть дотримуватися свої ж зобов'язання. Йдеться про забезпечення свободи пересувань, повазі прав всіх афганців (в тому числі жінок) і формуванні інклюзивного уряду.

"Талібан прагне до міжнародного визнання і підтримку. Ми на це відповідаємо: легітимність і підтримку треба заслужити", - зазначив Блінкен.

Окремо держсекретар США зазначив, що Афганістан не повинен стати базою для тероризму. При цьому офіційний Вашингтон "буде стежити за діями, а не висловлюваннями талібів". У тому числі за тим, як вони виконають свою обіцянку, і чи будуть вони перешкоджати афганцям залишати країну.

Раніше APnews повідомляв, що "Талібан" відсвяткував виведення військ США Афганістану "салютом" з автоматичної зброї. У Кабулі "весь горизонт був висвітлений чергами пострілів".

Новини партнерів

Через 20 років в Україні може зникнути зима - директор Укргідрометцентру
"Викликають дискусії": Разумков не виключив відставки низки міністрів