"Регуляторна гільйотина" і зниження податків. Уряд розробив нову програму виходу країни з коронакризи

"Регуляторна гільйотина" і зниження податків. Уряд розробив нову програму виходу країни з коронакризи
Читать на русском

Також прем’єр Денис Шмигаль оголосив про часткову відмову від імпорту.

Кабінет міністрів України розробив програму виходу держави з кризи. Уряд робитиме це, полегшуючи роботу бізнесу та знижуючи податки.

Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву прем'єр-міністр України Дениса Шмигаля.

"Ми сформували дорожню карту. У першу чергу впроваджуємо то, що можна впровадити швидше і отримати ефект. Червона лінія – пріоритет українського виробника. Це локалізація, здоровий економічний націоналізм. Одна з частин так і називається: захист українських товарів і послуг від їх імпортних конкурентів", – наголосив прем’єр.

Шмигаль пояснив, що якщо існують два однакові виробники, то пріоритет має бути у заводу, на якому працюють люди і який територіально знаходиться в Україні.

За його словами, відмова України від імпорту буде розумною. Якщо щось можна замінити на вітчизняне, то його будуть заміняти.

При цьому, мова не йде про те, щоб повністю відмовитися від використання імпортних товарів і послуг.

Він роз’яснив, як саме уряд полегшить життя бізнесу в Україні:

  • доступні кредити;
  • гранти;
  • розширення участі у державних закупівлях;
  • допомога з виходом на зовнішні ринки;
  • зменшення податкового навантаження на малий і середній бізнес;
  • спрощення роботи малого і середнього бізнесу.

Також в Україні введуть так звану "регуляторну гільйотину", яка полягає у спрощенні заповнення документів.

"Наш успіх буде показовий, коли прості ФОПи не потребуватимуть допомоги бухгалтерів у заповненні документів", – зазначив Шмигаль.

Він також пояснив, що мета України – увійти в топ-30 країн у рейтингу легкості адміністрування податків, у рейтигну ведення бізнесу Doing Business.

Міністр розвитку економіки Ігор Петрашко резюмував, що відмова від імпорту – поширений у світі інструмент, який інші держави почали використовувати ще до коронакризи, яка лише посилила цю тенденцію. За його словами, Україна цим інструментом буде користуватися.

В той же час, скорочення імпорту іншими державами означає і падіння експорту для України, а також втрату доходів від продажу товарів за кордон. Тому економіку потрібно орієнтувати на внутрішній ринок.

"В рамках цих заходів ми деталізували як удосконалення законодавства, удосконалення торговельного захисту національного виробника від недобросовісного імпорту, також захист прав з використанням механізмів СОТ та інших договорів", – наголосив Петрашко.

Як повідомляв APnews, експерт розповів, що буде з купівлею машин після карантину.

Новини партнерів

Поліція затримала чотирьох кілерів, які влаштували замах на наркобарона з Чорногорії в Києві
В Україні з'явилось нове міністерство