Реальний рівень безробіття в Україні значно перевищує офіційні дані - економіст

Реальний рівень безробіття в Україні значно перевищує офіційні дані - економіст
Ексклюзив
Читать на русском

За офіційними даними, в Україні від 2 до 2,5 мільйонів, серед яких багато тих, хто через поширення коронавірусу повернувся із заробітків за кордоном

В Україні станом на травень зафіксовано півмільйона осіб, які звернулись до Центру зайнятості у зв’язку з безробіттям. Про це розповів економіст Андрій Новак в ексклюзивному коментарі APnews.

За офіційними даними, в Україні від 2 до 2,5 мільйонів, серед яких багато тих, хто через поширення коронавірусу повернувся із заробітків за кордоном.

"На сьогодні офіційно у Центрі зайнятості звернулись майже півмільйона українців. За загальними даними, як українського уряду в цілому, так і Державного комітету статистики, безробітних в Україні зараз від 2 до 2,5 мільйонів. Треба враховувати, що частина з них - це ті наші співгромадяни, які були раніше за кордоном на заробітках і зараз вимушено повернулись в Україну через те, що в країнах, де вони були на заробітках, теж введені обмеження, введення карантину чи надзвичайного стану, в кожній країні це по-різному називається. Тому зараз реальний рівень безробіття - це 2 чи 2,5 мільйони", - сказав економіст.

Новак підкреслив, що до центрів зайнятості звертається лише кожен четвертий чи п’ятий українець. Також багато громадян працюють неофіційно, оскільки це більш вигідно.

"Тобто лише кожен четвертий чи кожен п’ятий українець, який є по факту безробітним, звертається до центрів зайнятості і реєструє свій статус безробітного. В цілому офіційні дані по рівню безробіття в Україні завжди були нижчими, ніж реальні. Це й по причині загальної низької обліковості, дуже багато працівників не оформлюється на роботі, бо це їм вигідніше, як і роботодавцям. Або оформляються на 0,5 ставки, 0,25 і так далі, тому реальний рівень безробіття досить важко визначити. В цілому більшість безробітних бачать вихід в тому, щоб їхати заробляти за кордон. В Україні залишаються люди старшого покоління, які не хочуть чи не можуть все кинути і починати нове життя в іншому середовищі, або ті, хто не має бажання нікуди виїздити і живуть на той низький рівень доходів, який є в Україні", - підкреслив економіст.

Як повідомляв APnews раніше, Кабмін підтримав запуск проекту оформлення статусу безробітного та отримання допомоги з безробіття онлайн через портал "Дія".

Новини партнерів

Економіст розповів, чи можуть піти заробітчани працювати у ЖКХ
Дитячі садки не відчиняють: скільки коштує найняти няню в період карантину