Реальне число хворих в Україні перевищує статистику, а показник смертності від COVID-19 може зрости – вчені КПІ

Реальне число хворих в Україні перевищує статистику, а показник смертності від COVID-19 може зрости – вчені КПІ
Читать на русском

Кількість інфікованих коронавірусом людей не відповідає реальній ситуації, наголошують дослідники.

Кількість хворих на коронавірус в Україні значно перевищує офіційну статистику, а показник летальності, ймовірно зросте.

Про це свідчать результати досліджень вчених НТУУ Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, передає APnews.

Досліджуючи особливості поширення COVID-19 на зламі 2020-2021 років, вчені дійшли висновку, що в Україні значно нижчий за середньоєвропейський показник зроблених ПЛР тестів.

Таким чином, кількість інфікованих коронавірусом людей не відповідає реальній ситуації, наголошують дослідники.

"У випадку, якщо б щодоби здійснювалось від 57 до 74 тисяч тестувань, нині ми мали б удвічі більшу кількість зареєстрованих хворих на коронавірус", - наголосили в КПІ.

Крім того, згідно з дослідженням, у передноворічний період вірус поширюватиметься активніше, адже мобільність населення під час зимових свят та поява нових видів коронавірусу, які розповсюджуються швидшими темпами, цьому сприяють.

Зазначається, що протягом грудня в регіонах України спостерігався спад захворюваності офіційно зареєстрованих випадків СOVID-19.

Вчені виявили ознаки поступової адаптації населення України до вразливого впливу хвороби, динаміка якої була вдвічі кращою за попередній місяць.

"Ймовірно, частка невиявлених хворих на COVID-19 з порівняно легкими симптомами, які видужали без спеціального лікування, могла скласти 100% до зареєстрованих осіб, що вдвічі знижує офіційну статистику при відносно стабільній середній кількості нових летальних випадків за добу.

На січень 2021 року вчені прогнозують 3000 – 11500 нових інфікованих осіб на добу за оптимістичним сценарієм і 8800 – 13500 — за песимістичним; кількість летальних випадків — в діапазоні 80-200 на добу; кількість одужалих — 12000-24000 на добу. Показник летальності може утримуватися на рівні 1.75 % – 1.81 % з легкою тенденцією до зростання", - йдеться у дослідженні.

Як повідомляв APnews, за добу в Україні виявили найменшу кількість хворих COVID-19 за останні три місяці.

Новини партнерів

Роджер Федерер вперше за 22 роки пропустить Australian Open
Глава КСУ Тупицький не з'явився на допит до ОГП: названа причина