Реальна кількість хворих на COVID-19 більше у 3-5 разів - директор лікарні

Реальна кількість хворих на COVID-19 більше у 3-5 разів - директор лікарні
Читать на русском

Інеса Шевченко зазначила, що інтерни та студенти-медики не зможуть замінити кваліфікований медперсонал

Офіційна статистика базується на обстеженнях, але хворих більше, ніж нам показує статистика. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву генерального директора Дніпропетровської обласної реабілітаційної лікарні Інеси Шевченко в ефірі телеканалу ZIK.

За її словами, багато людей лікуються вдома, а у деяких тести не виявили COVID-19, тому вони не йдуть в статистику. При цьому Шевченко вважає, що статистика від реального стану речей може відрізнятися від 3 до 5 разів.

"Я не можу сказати 20000 мул 30000. Я можу сказати тільки, що сьогодні у нас понад 10000 випадків і вже сьогодні у нас не вистачає медичних працівників. Це катастрофа. Якщо завтра будуть мобільні кисневі станції, якщо завтра станеться диво й у нас буде достатня кількість кисневих концентратів, апаратів штучної вентиляції легенів, то хто з цим буде працювати? Лікують ні стіни, ні апаратура, ні будівлі, а люди, з якими вже сьогодні катастрофа", - зазначила гендиректор лікарні.

Крім того, вона зазначила, що перекрити брак кваліфікованого персоналу інтернами або студентами неможливо.

"Ці люди - інтерни та студенти - можуть виконувати функції санітарів, а функції професійних медсестер і лікарів вони виконувати не можуть. Відповідно до закону, лікар, який не має спеціалізації інфекціоніста, реаніматолога можуть працювати тільки лікарем-стажистом", - підкреслила Шевченко.

Як раніше повідомляв APnews, медики виявили в Україні 11 968 нових випадків захворювання на COVID-19.

До весни COVID-19 перехворіють 40% українців - інфекціоніст
Матч Швейцарія - Україна скасували через спалах коронавірусу в команді

Новини партнерів