Реалізація проекту "Стіна" - рівень Першої світової війни - військовий експерт

Реалізація проекту "Стіна" - рівень Першої світової війни - військовий експерт
Ексклюзив
Читать на русском

Початковий проект "Стіна" є типовим проектом щодо захисту державного кордону.

Спочатку запропонований Україні проект "Стіна" на кордоні в Російською Федерацією - це не те, що будують зараз. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів колишній офіцер оперативного управління Генерального штабу ЗС України та полковник запасу Олег Жданов.

"Те, що ми там зараз будуємо, - паркан з дротом та піщаною контрольно-слідовою смугою - це відмивання грошей. Це паркан, який буде розібраний місцевими жителями для своїх городів в найближчі кілька років", - зазначив Жданов.

При цьому він вказав, що початковий проект "Стіна" є типовим проектом щодо захисту державного кордону.

"Той проект" Стіни ", який був запропонований спочатку, то це типовий проект обладнання кордону будь-якої держави для забезпечення головного його завдання - захисту від безконтрольного його перетину. Вона являє собою цілий комплекс заходів. Перший етап будівництва зведення так званої Стіни - монолітного забору з сітчастим загородженням та загородженням з колючого дроту - це виключно перший етап та інженерна частина, яка повинна запобігти перетин кордону пішки або на автомобілі поза прикордонних пунктів. Наступний етап - це оснащення, а саме побудова доріг та оснащення електронними, технічними та радіолокаційними засобами сигналізації та спостереження, а також вогневими засобами захисту. Кордон - це атрибут держави, як гімн або герб, якщо цього немає, то немає держави. Ми продовжуємо будувати це посміховисько", - пояснив експерт.

Крім того, він вказав, що нинішня реалізація проекту "Стіна" - це рівень Першої світової війни.

"Риба гниє з голови. У нас проблема професіоналізму. У нас президент не розуміє куди він потрапив, а його оточення створює йому зовсім іншу ілюзію", - підсумував Жданов

Як раніше повідомляв APnews, в Естонії представники департаменту поліції та прикордонної охорони, компанії Merko Ehitus і GRK Infra підписали договір про перший етап будівництва кордону на південному сході країни.

Новини партнерів

Зеленський затвердив річну національну програму Україна - НАТО
До поліції подали чотири заяви через дії ДБР біля музею Гончара - Герасимов