Реакція світових ЗМІ на заборону телеканалів свідчить, що Зеленський & Co програли цей бій Медведчуку, - Куракін

Реакція світових ЗМІ на заборону телеканалів свідчить, що Зеленський & Co програли цей бій Медведчуку, - Куракін
Читать на русском

Оглядач повідомив, що провідні і світові ЗМІ засуджують «кричущий напад на свободу преси» у виконанні Зеленського

Володимир Зеленський реанімує каральну політику нетерпимості, яку проводив його попередник Петро Порошенко. Заборона телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK серйозно нашкодила міжнародному іміджу України. Про це написав у своєму блозі політичний оглядач Олексій Куракін, передає from.ua

«Але, от біда - забув прочитати Булгакова, книги якого він демонстрував у своєму черговому пафосному і безглуздому відеоролику. А адже Михайло Опанасович попереджав: якщо придумати щось «нескладне», то «над вами потішатися будуть», - пожартував публіцист.

Оглядач повідомив, що провідні і світові ЗМІ засуджують «кричущий напад на свободу преси» у виконанні Зеленського (провідне німецьке видання Deutsche Welle - з посиланням на європейську та міжнародну асоціацію журналістів (EFJ і IFJ).

Куракін зазначив, що провідні іноземні ЗМІ порівняли дії Зеленського з «ножем м'ясника», що вбиває свободу слова.

«Замість хвалебних відгуків на адресу Зеленського, провідні інформаційні ресурси і світові ЗМІ:

- називають дії Зеленського «популістським кроком» - щоб «зміцнити свою слабку підтримку серед виборців» (популярний німецький інтернет-портал Bne IntelliNews);

- порівнюють «невиправдані» і «далеко не демократичні» дії Зеленського з «ножем м'ясника», що вбиває свободу слова (глава Асоціації незалежних ЗМІ Чехії, публіцист Станіслав Новотний);

- вказують на відсутність будь-яких доказів при введенні санкцій проти телеканалів - «в президентському указі ... мотиви рішення не наводилися» (найбільше міжнародне новинне агентство Reuters), «... в указі ... не надані підстави для заборони ...» (італійське державне агентство ANSA - італійською та англійською мовами), «... це позасудова атака ... на свободу преси» (іспанське новинне агентство Europa Press - цитуючи слова Генерального секретаря Міжнародної федерації журналістів (IFJ) Ентоні Беланжер), «... законність санкцій знаходиться під питанням ...» (видання, що базується в Берліні Bne (Business New Europe) IntelliNews)», - аргументував журналіст.

Як зазначив Куракін, реакція провідних світових ЗМІ на заборону телеканалів свідчить про те, що влада на чолі із Зеленським програла цю партію Віктору Медведчуку.

«Офіційний Київ - вже вкотре! - серйозно нашкодив міжнародній репутації України. Президент Зеленський так і не зміг надати будь-які докази обґрунтованості введення санкцій проти нардепа Козака і опозиційних телеканалів. Почавши цю «партію», українська влада тут же її і програла - опозиції, очолюваної Медведчуком», - охарактеризував ситуацію автор.

За словами Куракіна, для «зеленої» команди вже стало традицією програвати Медведчуку - як приклади журналіст навів історію зі звільненням 4 українок з ОРДЛО, домовленостями про виробництво вакцини «Супутник V».

«Так сталося в середині січня 2021 року, коли влада використовувала спецслужби і силу адміністративного тиску, щоб перешкодити Медведчуку (в якості посередника) повернути утримуваних осіб. Як результат, всі побачили: українські громадяни більш «вигідні» владі в тюрмах ОРДЛО, а процес мирного врегулювання став ще більш «замороженим», - нагадав журналіст.

«Подібне сталося, коли Медведчук (ще на початку грудня 2020 року!) надав готове рішення проблеми вакцинації українців. А влада, яка до цих пір не подужала почати вакцинацію, подужала тільки заборонити реєстрацію «Супутник V» в Україні - таку постанову прийняв 8 лютого 202 року Кабмін під керівництвом Шмигаль. І знову конфуз: сьогодні Європа серйозно замислюється про придбання російської вакцини, що довела свою ефективність, а Київ готується «переможно» скуповувати у поляків неліквідну AstraZeneca, яку наші сусіди побоюються пвколювати своїм стареньким», - іронічно зазначив журналіст.

Куракін процитував спікера української делегації в ТКГ Олексія Арестовича, який говорить про те, що влада пішла на заборону телеканалів, в тому числі, щоб не допустити звільнення жінок з ОРДЛО за посередництва Медведчука.

«А пан Арестович, що представляє позицію української делегації в Мінській контактній групі, проговорився, що ініціатива зі звільнення 4 українок стала «останньою краплею» для Офісу президента. Складається враження, що в ОП готові піти на що завгодно, аж до заборони телеканалів, щоб зірвати звільнення людей, яких ОРДЛО погодилися відпустити за посередництва Віктора Медведчука», - додав політичний оглядач Олексій Куракін.

Новини партнерів

Глава МОЗ Степанов полетів до Індії домовлятися про вакцини від COVID-19
Вакцина здорового глузду. Чому владі України потрібно зробити щеплення від "політичного безумства"