Разумков поскаржився на низький рівень зарплат у Верховній Раді

Разумков поскаржився на низький рівень зарплат у Верховній Раді
Читать на русском

Разумков каже, що його зарплата не є достатньою для чиновника високого рівня, однак совість не дозволяє йому попросити більше.

Спікер Верховної Рали Дмитро Разумков заявив, що рівень зарплат народних депутатів недостатній, що породжує корупцію та доплати "у конвертах". Про це APnews пише з посиланням на заяву голови ВР в інтерв'ю "Українській правді".

Разумков каже, що його зарплата не є достатньою для чиновника високого рівня, однак совість не дозволяє йому попросити більше.

"Зараз моя зарплата як голови Верховної Ради – я на руки отримую 38-42 тисячі. Чи це достатньо для державних службовців високого рівня? Не знаю, не впевнений. З іншого боку, прийти сьогодні і сказати: "Давайте піднімемо мені зарплату", коли в лікарнях люди отримують 5, 3 тисячі, 6 тисяч... Ну, мені совість не дозволяє", – зазначив голова українського парламенту.

Разумков переконаний, що разом із підвищенням заробітних плат повинна посилюватися відповідальність за незаконне збагачення. При чому це потрібно робити негайно. Адже лише усвідомивши, що за правопорушення обов'язково доведеться відповідати перед законом, недобросовісні нардепи боятимуться хабарництва.

"Стаття про незаконне збагачення – її не зносив Конституційний суд, правда? І там є і обмеження волі, і кримінальна відповідальність, і втрата посади. Ну, це теж серйозні аргументи для того, щоб адекватна людина цього не робила, бо можна отримати реальний термін і вирушити у місця не надто віддалені. Якщо людина готова брати хабарі й готова займатися корупцією, ви їй зарплату в мільйон гривень поставте...

Завтра прийдуть і запропонують плюшки, пончики, пиріжки, дадуть ще 20 тисяч гривень і вона й на них поведеться", – сказав спікер Ради.

На його думку, розвиток корупції зможуть стримати тільки реальні механізми – наприклад, ув'язнення.

Як повідомляв APnews раніше, Шмигаль назвав умову, за якої в Україні підвищать зарплати і соцвиплати. Це можливо, якщо збільшиться виконання доходів держави.

Новини партнерів

Дебютний гол Шведа і дивне видалення Яремчука: як наші футболісти підкорюють Європу
У Кривому Розі жінка народила під чужим ім’ям і продала немовля жебрачці