Раптове вимкнення ШВЛ прирікає людину на смерть. Інфекціоніст пояснив, як діяти у разі відключення апарату

Раптове вимкнення ШВЛ прирікає людину на смерть. Інфекціоніст пояснив, як діяти у разі відключення апарату
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews з’ясувала, як насправді в Україні лікують тяжких COVID-пацієнтів та як працюють апарати ШВЛ

Декілька днів назад Україну приголомшила сумна новина, у лікарні Львівської області через відключення електроенергії померли два пацієнта реанімації, які були підключені до апарату ШВЛ. Фактично, життя людей залежало від наявності електроенергії у лікарні, і навіть в такій простій ситуації місцева влада не впоралась.

Журналіст редакції APnews разом з інфекціоністом та консультантом з управління змінами Вадимом Арістовим з`ясовував як лікують важкохворих ковід-пацієнтів, чому наявність ШВЛ не гарантує порятунок, та як діяти, якщо трапляються екстрені ситуації.

Як лікують важкохворих COVID-пацієнтів?

Лікар-інфекціоніст Вадим Арістов пояснив, що для лікування хворих коронавірусом пацієнтів використовують спеціальні протоколи, за якими визначено певний перелік ліків та дій, які проводять для лікування.

При цьому, за словами інфекціоніста, середній перебіг захворюванням на COVID-19 лікується стандартними протоколами та протоколами середньої реанімації.

“Важливо розуміти, що лікування важкого стану - це потрапляння на реанімаційні ліжка і це не лише ліки і навіть не лише дія медсестри, чи лікаря, це ще й організаційні моменти, тобто пост постійного чергування і виведення показників на загальний монітор, щоб можна було одночасно спостерігати за всіма пацієнтами і швидко реагувати на зміни”, - зазначив Вадим Арістов.

ШВЛ - крайній ступінь реанімації

Інфекціоніст Вадим Арістов зазначив, що підключення до ШВЛ - крайній ступінь реанімації.

“На нього ставлять людину, яку не вдалося тримати стабільно на простій кисневій підтримці через маску. Коли в неї все одно падає сатурація (насичення крові киснем) і відповідно потрібно насичувати кров киснем додатковими режимами: тиском, щоб допомагати роздувати легені, певною сумішшю газів і зволоженням. Те, що звичайний концентратор зробити не може”, - каже лікар.

При цьому, за його словами, перебування людини на апараті штучної вентиляції легень відбувається завдяки спеціальним препаратам, які тримають людину у напівпритомному стані.

“Під час знаходження на ШВЛ людину седують, тобто вводять спеціальні ліки, які розслаблюють м’язи, знижують больові відчуття, людина знаходиться у напівпритомному стані. На цьому її тримають певний час, щоб людина не рухалась, не повиривала трубки. В такому стані людина стає безпомічною. Її виведення цього стану - це тривалий процес, який здійснюється за певним протоколом, і займає до кількох годин”, - пояснив експерт.

Раптове вимкнення апарату ШВЛ прирікає людину на смерть

Варто зазначити, що після смерті двох пацієнтів на ШВЛ у реанімації Жовківської лікарні з уст високопосадовців різних рівнів почали лунати заяви, що “пацієнти були важкими і саме тому померли”.

За словами інфекціоніста, всі ці коментарі - на межі злочину проти людяності і з цим не можна миритися.

“Якщо раптово вимкнути ШВЛ - людину це просто прирікає на смерть. І те, що деякі чиновники коментують ту ситуацію як природне лихо - це на межі злочину проти людяності. З цим не можна миритися. Це суттєвий збій системи, який свідчить про розвал медичної системи. В цьому потрібно розібратися. Так просто померти на ШВЛ - це неправда. Тому що люди підтримуються певний час, поки організм сам бере під контроль інфекцію, і людина поступово повертається до життя”, - додав він.

Мішок Амбу не замінить апарат ШВЛ

Після трагедії у Жовкві лікарі виправдалися тим, що “пацієнтів намагалися підтримувати на ручній штучній вентиляції, однак не вдалося”.

Однак, Вадим Арістов вважає, що ці мішки взагалі не могли замінити апарату ШВЛ.

“Мішок Амбу - він не призначений для штучної вентиляції легень седованого пацієнта, який знаходився на апараті. Цей мішок для того, щоб підтримати значно “легших” пацієнтів, наприклад алкогольна кома. Поки людину везуть на “швидкій”, цим мішком роздувають легені, щоб доставити до реанімації, однак там здорові легені і це тільки короткий проміжок часу, щоб пацієнта підтримати. І ніхто не каже, що воно дає такі ж показники як ШВЛ”, - пояснив лікар.

На останок інфекціоніст додав, що причиною таких екстренних ситуацій став повний розвал єдиної системи охорони здоров'я, яку фактично знищили тим сценарім реформ, який відбувся.

Як повідомляв APnews раніше, на Львівщині через відсутність електрики в реанімації померли два пацієнти на ШВЛ. Пізніше у медзакладі заявили, що вони намагалися врятувати пацієнтів за допомогою ручної вентиляції легень, однак їм це не вдалося. А голова Львівської ОДА Максим Козицький заявив про кадрові зміни у керівництві лікарні та району.

Новини партнерів

В аеропорту Бориспіль вилучили нову партію діамантів на 17 мільйонів гривень
У Німеччині заарештували водія позашляховика, який збив на смерть чоловіка з немовлям та трьох жінок