"Рамштайн-2". 20 країн підготували нові пакети військової допомоги Україні

"Рамштайн-2". 20 країн підготували нові пакети військової допомоги Україні
Читать на русском

Засідання проводили в онлайн-форматі, на ньому були присутні міністри оборони або головнокомандувачі армій понад 40 країн.

20 країн вирішили передати Києву додаткову військову допомогу. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін за підсумками другої зустрічі контактної групи щодо оборони України 23 травня, повідомляє Reuters. Фрагменти пресконференції Остіна опублікували також у Twitter Пентагону.

Засідання проводили в онлайн-форматі, на ньому були присутні міністри оборони або головнокомандувачі армій понад 40 країн.

До країн, які оголосили про нові постачання критично необхідних ЗСУ артилерійських систем і боєприпасів, увійшли Італія, Греція, Норвегія та Польща, сказав Остін.

Окрім того, Данія надасть протикорабельні ракети Harpoon і пускові установки до них для захисту узбережжя України.

Глава оборонного відомства США підкреслив провідну роль Великобританії у координації військової підтримки та значну кількість британського обладнання, яке "й надалі надходить в Україну", а також подякував Чехії "за її суттєву підтримку, включно з нещодавнім переданням бойових вертольотів, танків і ракетних систем".
Остін підкреслив, що Україна досі гостро потребує артилерії, танків, броньованих автомобілів і безпілотників.

На запитання про постачання артилерійських систем HIMARS, які просить Україна, Остін відповів, що "не хоче забігати вперед процесу" і не обговорюватиме конкретних назв систем

Зустріч продемонструвала "союзницьку єдність і рішучість", заявили у представництві Німеччини в НАТО. Зазначають, що міністр оборони України Олексій Резніков подякував усім країнам за їхню допомогу.

Сам Резніков заявив у Twitter, що зустріч у форматі "Рамштайн" була успішною, та проілюстрував повідомлення зображенням "Зірки смерті" – величезної бойової космічної станції із всесвіту "Зоряних війн".

Третє засідання контактної групи відбудеться 15 червня на полях зустрічі міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі.

Новини партнерів

Частина путінської війни – це спроба стерти українську ідентичність - Блінкен
Суперечки Тельців, зустрічі Терезів та турботи Водоліїв: докладний гороскоп на 24 травня