Через 6 років масового поширення дітям заборонили купувати вейпи і електронні сигарети

Через 6 років масового поширення дітям заборонили купувати вейпи і електронні сигарети
Читать на русском

За документ проголосували 309 нардепів.

Верховна рада заборонила продаж електронних сигарет українцям до 18 років. За відповідний документ проголосували 309 народних депутатів, передає кореспондент APnews.

При цьому після ухвалення закону передбачений перехідний період.

Згідно законопроекту, продаж електронних сигарет і пристроїв для нагріву тютюну особам до 18 років заборонять з 1 січня 2021 року.

За порушення встановлених вимог передбачено штраф від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6800 до 13600 грн), а у разі повторного вчинення такого правопорушення штраф становитиме від 800 до 1400 мінімумів (від 13600 грн до 23800 грн).

Тепер продавець матиме право вимагати від покупців електронних сигарет документи, що підтверджують вік. А у разі їх відсутності - не продавати пристрій.

Крім цього, законопроект передбачає заборону на продаж електронних сигарет і засобів для нагріву тютюну в торгових відділах з дитячим асортиментом, забороняє торгівлю з рук і стихійні місця продажу. Не буде допускатися продаж дитячих товарів, які імітують електронні сигарети й засоби для нагріву тютюну.

Варто зазначити, що станом на сьогодні продаж таких виробів дітям до 18 років законом не заборонявся, тому їх часто можна побачити в руках неповнолітніх.

Через 6 років масового поширення дітям заборонили купувати вейпи і електронні сигарети

Як повідомляв APnews раніше, лікар розповіла, як паління IQOS вбиває легені і провокує хвороби.

Новини партнерів

З Держбюджету зрізали 4 млрд грн на університети і школи
COVID-19 може призвести до передчасного старіння, - вчені