Рада введе військовий стан в Україні через "кілька годин" після агресії Росії - Корнієнко

Рада введе військовий стан в Україні через "кілька годин" після агресії Росії - Корнієнко
Читать на русском

Щоправда, така оптимістична оцінка стосується лише пленарних тижнів.

Верховна Рада може зібратися і запровадити військовий чи надзвичайний стан в Україні через пару годин у разі прямої агресії Росії. Про це APnews повідомляє із посиланням на заяву першого віце-спікера парламенту Олександра Корнієнка в ефірі "Радіо Свобода".

За його словами, парламент під час пленарних тижнів має "потенціал" зібратися і прийняти потрібне рішення за пару годин. Втім, якщо російська агресія трапиться під час тижня роботи в округах, цей оптимістичний прогноз доведеться переглянути.

"У Верховної Ради може бути лише один план, якщо є завдання запровадити військовий чи надзвичайний стан - зробити відповідні голосування з боку Верховної Ради вона має протягом кількох годин", - заявив Корнієнко.

Власне, у разі непленарного тижня віце-спікер запропонував визначити перелік спеціальних заходів, які будуть спрямовані на захист нардепів. Це має дозволити їм ухвалити рішення.

"Зрозуміло, що ті, хто не в Україні, їм важче це зробити... Якщо будуть активні військові дії, то, зрозуміло, будуть використовуватись способи захисту депутатів для того, щоб вони могли ці рішення ухвалити", - зазначив Корнієнко.

Раніше APnews повідомляв, що США та Великобританія пообіцяли діяти "на випередження" у разі агресії РФ. Про це заявив міністр оборони України Олексій Рєзніков.

Новини партнерів

24-річного вчителя з Вінницької області підозрюють у розбещенні дітей
В Україні смертність від COVID-19 вдвічі перевищує офіційні дані – НАН