Рада встановила щорічну індексацію пенсій 1 березня: кого чекає підвищення

Рада встановила щорічну індексацію пенсій 1 березня: кого чекає підвищення
Читать на русском

Загалом підвищення мінімального розміру виплат очікується до 5 025 гривень.

Верховна Рада підтримала удосконалення пенсійного законодавства та визначила дату щорічної індексації пенсій – 1 березня. “За” відповідний законопроект проголосували 352 нардепи.

Про це APnews пише з посиланням на трансляцію засідання парламенту 15 лютого.

Законопроектом також передбачається:

  • щорічна індексація пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;
  • дострокове призначення пенсії за віком за 1,5 роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов
  • призначення достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.

Також законом збільшується віковий поріг визначення дитини особою з інвалідністю - з 16 до 18 років, а також встановлюється, що непрацездатними членами сім’ї також вважаються чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони досягли віку 65 років.

Загалом підвищення мінімального розміру виплат очікується до 5 025 гривень. Зокрема, для військовослужбовців, держслужбовців та науковців.

Також пенсії збільшаться для осіб з інвалідністю внаслідок війни:

  • для І групи - мінімально 5 025 грн,
  • для ІІ - мінімально 4 610 грн,
  • для ІІІ групи - мінімально 4 396 грн.

APnews писав, що "слуга народу" Третьякова передбачила крах пенсійної системи - Кабмін не зможе забезпечити виплату пенсій в Україні.

Новини партнерів

Держдума РФ підтримала визнання так званих "Л/ДНР"
У Харкові викрали бізнесмена: прикували до машини, погрожували та вимагали 1,5 млн гривень