Терміни, застава та кримінальна відповідальність: Рада ухвалила зміни до виборчого законодавства

Терміни, застава та кримінальна відповідальність: Рада ухвалила зміни до виборчого законодавства
Читать на русском

Проект закону підтримали 308 народних депутатів

Верховна Рада України у четвер, 16 липня, прийняли в цілому законопроєкт №3485, який передбачає внесення змін до виборчого законодавства України. Про це повідомляє APnews з посиланням на засідання парламенту.

Проект закону підтримали 308 народних депутатів.

У пояснювальній записці вказано, що закон повинен усунути прогалини та неузгодженості, скорелювати строки, спростити виборчі процедури та їх уніфікації для забезпечення дотримання міжнародних стандартів проведення виборів.

Закон встановлює, що позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові, проводитимуться двічі на рік - в останню неділю березня та останню неділю жовтня. Планується запровадити можливості використання у виборчому процесі електронних сервісів та інноваційних технологій.

Читайте також:

Партія, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати, після початку виборчого процесу та до подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати одним платежем вносить у безготівковій формі на спеціальний рахунок грошову заставу в розмірі 1000 мінімальних заробітних плат, визначених у місячному розмірі.

Грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост президента, або особисто кандидатом на пост президента, висунутим шляхом самовисування, у безготівковій формі одним платежем на спецрахунок ЦВК в розмірі 650 мінімальних заробітних плат.

Закон вносить зміни до Кримінального кодексу щодо вдосконалення низки статей, які захищають виборчі права громадян.

Зокрема, перешкоджання вільному здійсненню виборцем, учасником референдуму свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності члена виборчої комісії чи члена комісії референдуму, члена ініціативної групи референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень чи здійсненні своїх прав, поєднані з обманом або примушуванням, — караються обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк.

Як повідомляв APnews раніше, Верховна Рада України в середу, 15 липня, призначила місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року.

Новини партнерів

Азербайджан заявив, що може знищити АЕС у Вірменії ракетним ударом
"Комсомол колись так само врізав дуба": Бужанський відреагував на потрапляння до бази "Миротворця"