Рада ухвалила "Антиколомойський" закон за основу

Рада ухвалила "Антиколомойський" закон за основу
Читать на русском

Закон є однією з попередніх умов для нової програми співпраці України з МВФ.

Верховна Рада України ухвалила законопроект №2571-д "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" в першому читанні. Про це повідомляє APnews з посиланням на ВРУ.

Рада 267 голосами ухвалила закон за основу.

Варто наголосити, що закон є однією з попередніх умов для нової програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Документом пропонується вдосконалити регулювання діяльності банків, шляхом надання Національному банку необхідних інструментів впливу в цій сфері.

Згідно із законопроектом, передбачається визначити особливості судового провадження у справах про оскарження рішень Національного банку про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, про відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідації банку, рішень Фонду про введення тимчасової адміністрації в банку, про початок процедури ліквідації банку, про затвердження плану врегулювання і будь-яких інших рішень, прийнятих на його виконання, а також рішень про призначення уповноважених осіб Фонду, делегування їм повноважень, рішень КМУ про участь держави у виведенні н неплатоспроможного банку з ринку, рішень Міністерства фінансів України, прийнятих на виконання таких рішень Кабміну, а також встановлення чітких законодавчих приписів про неможливість зупинення чи припинення розпочатих на підставі таких рішень процедур.

Також документом планується і вдосконалення регулювання ліквідаційної процедури банків, механізму відшкодування збитків (стягнення збитків) зі пов'язаних з банком осіб та інших осіб, якими банку та кредиторам банку було завдано збитків (завдано шкоди), розширення і вдосконалення механізмів участі держави у виведенні банку з ринку.

Як повідомляв APnews, зміни в бюджет у рамках боротьби з коронавірусом не набрали голосів в Раді.

Новини партнерів

У Закарпатській області 5 тисяч осіб можуть бути хворі на коронавірус, - ОДА
Зеленський розповів про умови надання МВФ збільшеної допомоги Україні