Рада схвалила за основу податок на Google, Facebook та інших техногігантів: за що доведеться платити

Рада схвалила за основу податок на Google, Facebook та інших техногігантів: за що доведеться платити
Читать на русском

У фінкомітеті Ради стверджують, що Україна недоотримала від рекламних послуг на відповідних платформах близько 3 млрд гривень.

Верховна Рада схвалила за основу проект закону про так званий "податок на Google". Зокрема, йдеться про введення ПДВ з продажу електронних послуг, який будуть сплачувати світові компанії-гіганти, що не є резидентами - наприклад, Google та Facebook.

Про це повідомляє кореспондент APnews.

Підтримали відповідний документ 286 парламентаріїв.

Ухвалений документ передбачає скасування податку на репатріацію з доходів від реклами, оскільки він стримує розвиток рекламних послуг.

При цьому вводиться для осіб, які здійснюють послуги у сфері електронної комерції, спрощену процедуру реєстрації та сплати податку на додану вартість на послуги, що вони надають в Україні.

Варто нагадати, що раніше глава фінансового комітету Данило Гетманцев наголосив, що такі гіганти як Facebook, Viber та інші не сплачують ПДВ. У зв'язку з цим держбюджет недоотримує тільки від рекламних послуг 3 млрд гривень.

Законом пропонуються зміни у Податковому кодексі, з якого хочуть видалити норму, згідно з якою резиденти при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами повинні сплачувати податок за ставкою 20% суми таких виплат власним коштом.

Документом також визначається перелік електронних послуг.

Крім того, звільняється від ПДВ постачання електронних послуг шляхом надання доступу до електронних освітніх (навчальних) ресурсів у рамках надання освітніх послуг.

Закон включає нерезидентів до переліку осіб, які реєструються платниками ПДВ та встановлює правила визначення місця постачання електронних послуг (B2C).

Також, згідно з документом, спрощується процедура реєстрації платника ПДВ для постачальників-нерезидентів. Вона може здійснюватися віддалено в електронній формі на спеціально розробленому веб-порталі. Сплата податкового зобов’язання для нерезидента буде в іноземній валюті.

Нерезидентів звільняють від обов'язку реєструвати податкові накладні.

Як повідомляв APnews, українців змусять платити нові "побори" за користування онлайн-послугами у Facebook та Instagram.

Новини партнерів

Шкарпетка, п'ять кабачків та порожній пакет: в Київпастрансі розповіли про незвичайні знахідки
"Швидка" - не таксі. У МОЗ розповіли, до кого не приїдуть лікарі