Рада схвалила в першому читанні зниження ПДВ для аграріїв

Рада схвалила в першому читанні зниження ПДВ для аграріїв
Читать на русском

Документ підтримали 233 народних обранців.

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект, який передбачає зниження податку на додану вартість для виробників сільгосппродукції до 14%. Про це повідомляє APnews з посиланням на рішення парламенту.

Документ підтримали 233 народних обранців.

Глава комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський вважає, що закон дозволить знизити ціну на сировину для компаній, які переробляють агропродукцію, на 6%.

Так, ставку ПДВ в 14% пропонують застосовувати до продукції, що ввозиться в Україну продукції: велика рогата худоба, свині, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукрового буряку, насіння льону, ріпаку, соняшнику, насіння і плоди інших олійних культур. Таким чином, влада має намір підтримати українське сільгоспвиробництво, залучити інвестиції та спонукати аграріїв платити податки.

"Зниження ставки ПДВ при операціях з реалізації зернових і олійних культур і цільного молока в цілому не призведе до втрат бюджету, оскільки ці товари не реалізуються кінцевому виробнику, який є фактичним платником ПДВ", - вважають автори документа.

У свою чергу проект закону підтримав народний депутат і глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев. За його словами, документ ще треба обговорити з представниками бізнесу, щоб розробити поправки до другого читання.

Читайте також:

Як раніше повідомляв APnews,аграрії виступають проти введення квот на імпорт мінеральних азотних добрив в Україні. Активісти вимагають від Кабміну і президента не допустити прийняття Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства даного рішення, яке призведе до монополізації ринку мінеральних добрив в Україні і стрибка цін на них.

Один з кращих бомбардирів УПЛ може перейти в європейський чемпіонат
Через кілька днів після призначення звільнили прокурора Тернопільської області за обіцянку "ї*** ь як тупих свиней" підлеглих

Новини партнерів