Рада провалила голосування за створення конкурсної комісії з вибору директора ДБР

Рада провалила голосування за створення конкурсної комісії з вибору директора ДБР
Читать на русском

Постанову підтримали лише 193 народних депутати.

Верховна Рада не змогла затвердити склад конкурсної комісії для вибору та призначення директора Державного бюро розслідувань. Про це повідомляє APnews з посиланням на голосування парламенту у вівторок, 19 травня.

Так, постанову підтримали лише 193 народних депутатів з 226 необхідних.

Згідно з документом, до комісії пропонували призначити депутатів від фракції "Слуга народу" Юлію Яцик та Владлена Неклюдова, а також декана заочного факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрія Пономаренко.

На думку члена правління ГО "Рада громадського контролю" та юриста Олега Шрама, провал обрання членів комісії від Ради затягує процес призначення законного керівника ДБР на невизначений час.

"Сьогодні Верховна Рада провалила постанову про визначення 3-х представників до складу Конкурсної комісії, яка повинна обрати нового директора Державного бюро розслідувань. Ще по три представника до складу комісії повинні делегувати Уряд і Президент. Таким чином, питання обрання законного керівника цього правоохоронного органу знову відкладається на невизначений час ", - зазначив Шрам.

При цьому він нагадав, що склад комісії повинні були затвердити ще до 27 лютого, а новий директор обраний - до 25 квітня.

"Ще в січні я попереджав про те, що існує загроза порушення термінів обрання нового керівника ДБР. Зараз же можна говорити про те, що новий директор може бути обраний в кращому випадку восени", - зазначив юрист.

На його думку, замість перезавантаження Бюро відбувається руйнування правоохоронного органу, до якого причетні як народні депутати та чиновники, так й нинішніх "керівників" ДБР.

Читайте також:
Зеленський не зможе стати членом РГК при ДБР
Рада провалила голосування за створення конкурсної комісії з вибору директора ДБР

Варто зазначити, що комісія з обрання глави Бюро повинна складатися з дев'яти членів: три представника парламенту, три - президента та три - міжнародних організацій за поданням Кабміну.

При цьому ще 26 червня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав указ, яким включив до складу комісії трьох нових членів:

  • Оксана Кваша - провідний науковий співробітник відділу проблем кримінального права, кримінології та судоустрою Інституту держави та права імені Корецького Національної академії наук України;
  • Олександр Костенко - завідувач відділом проблем кримінального права, кримінології та судоустрою Інституту держави та права імені Корецького Національної академії наук України;
  • Віктор Кощинець - начальник відділу підготовки прокурорів по організації роботи в органах прокуратури та викладання професійної етики Інституту спеціальної підготовки Національної академії прокуратури України.

Як раніше повідомляв APnews, і. о. директора ДБР Олександр Соколов по закінченню терміну знову призначив себе на посаду.

Новини партнерів

Мінцифри створило освітній серіал про відкриті дані для бізнесу
Рада вирішила відправити закон "Про медіа" на доопрацювання