Рада проголосувала за скорочення районів в Україні

Рада проголосувала за скорочення районів в Україні
Читать на русском

"За" проголосували 238 депутатів

Нардепи підтримали рішення скоротити кількість районів в Україні. Так, в Автономній Республіці Крим та областях створюються 138 районів і ліквідуються існуючі 490. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 17 липня.

"За" проголосували 238 депутатів. "Слуги народу" дали 213 голосів, 8 голосів додала група "За майбутнє", 11 голосів "Довіра" і 6 - позафракційні. Решта голосували проти.

Нагадаємо, передбачається утворити 129 районів в Криму та областях, з яких 17 - на тимчасово окупованій території півострову, Донецької та Луганської областей. Існуючі 490 районів будуть ліквідовані. У постанові вказано, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Постанову в Раду вніс Кабмін. За словами прем’єр міністра Дениса Шмигаля, райони таким чином хочуть укрупнити й створити втричі меншу їх кількість. Він наголосив, що існуючий районний поділ був створений ще в СРСР, у першій половині минулого століття і не відповідає сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу на субрегіональному рівні.

За словами Шмигаля, новий проект районування областей потрібен для ефективного функціонування влади.

“Для прикладу, є райони, де проживає 5 тисяч людей і є райони, де проживає 180 тисяч людей. Великі перекоси у субвенціях, дотаціях. Відповідальність у таких районах однакова, а навантаження різне”, — зазначив глава уряду.

Раніше APnews писав, навіщо уряду знадобилося терміново перекроювати територію країни. Ось як зміниться карта:

Читайте також:

Новини партнерів

Скандалила з Порошенком і винуватиця першої бійки в Раді. Що відомо про кандидатку "Слуги народу" в мери Києва
"Охоронцю дивом пощастило": Екс-нардеп Розенблат прокоментував вибух гранати під його будинком